Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Збільшено розмір аліментів.
Збільшено розмір аліментів.

Поділитися новиною:

Збільшено розмір аліментів.

З 01.12.2020 р. відбулося планове зростання прожиткового мінімуму, а з ним - мінімального розміру аліментів. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може становити менше як 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Так передбачає ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України.

Тому з  грудня 2020 року така сума становитиме:

- для дітей віком до 6 років - 960,50 грн (1921 грн х 50%);

- для дітей віком від 6 до 18 років - 1197,50 грн (2395 грн х 50%).

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, його може присудити суд у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Така сума в грудні 2020 році становитиме:

- для дітей віком до 6-ти років - 1921 грн;

для дітей віком від 6-ти до 18-ти років - 2395 грн.

Законом  України "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" встановлено  обов'язок виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі. Згідно  ст. 71 Закону України “Про виконавче провадження”,  індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше на передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому КМУ порядку. Індексація аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

Якщо стягувач самостійного надсилатиме виконавчий документа безпосередньо підприємству, установі, організації, ФОП чи фізичній особі, тоді індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.

За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4714 | Переглядів: 379Дата публікації: 16:41 02.12.2020