Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
План дій щодо членства в НАТО для України зміцнить всю системи трансатлантичної безпеки, – Ольга Стефанішина
План дій щодо членства в НАТО для України зміцнить всю системи трансатлантичної безпеки, – Ольга Стефанішина

Поділитися новиною:

План дій щодо членства в НАТО для України зміцнить всю системи трансатлантичної безпеки, – Ольга Стефанішина

Ольга Стефанішина, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, виступила з промовою на щорічному міжнародному безпековому форумі у м. Галіфакс, Канада. Віце-прем'єр-міністр наголосила, що 2021 рік буде вирішальним для НАТО, оскільки влітку запланована презентація нової стратегічної концепції Альянсу до 2030.

«Сильний Альянс неможливий без сильних союзників. Україна прагне бачити чітку перспективу свого членства в НАТО: ми постійно демонструємо це прагнення проведенням реформ, виконанням зобов’язань та спроможністю наших Збройних Сил.  Надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО було б надзвичайно потужним сигналом трансформації всього регіону, що безперечно зробить систему трансатлантичної безпеки більш сильною та стійкою. Адже в деяких питаннях, на кшталт протидії гібридним загрозам, Україна - першопроходець», – зазначила Ольга Стефанішина.

Крім того, Віце-прем'єр-міністр акцентувала увагу на важливості Чорноморського регіону для всієї системи  євроатлантичної безпеки:

«Питання стратегії безпеки в Чорному морі потребує більшої уваги НАТО і США, зокрема. Збільшення військової присутності в цьому регіоні мало би стати питанням порядку денного високого рівня і його неможливо формувати без України як регіонального лідера. В контексті російської агресії – це не просто питання безпеки в Чорному морі, а й демократичного розвитку всього регіону і, навіть більше, зміцнення південно-східного флангу НАТО», – вважає Віце-прем’єр-міністр.

Окремо вона торкнулася питання протидії завершенню будівництва та запуску російського газопроводу  «Північний потік 2».

«Північний потік 2» – це не економічний, а суто геополітичний проект. Москва має на меті шантажувати Європу енергоресурсами і сіяти постійні суперечки між країнами-членами Північноатлантичного Альянсу», – заявила Ольга Стефанішина.

Повна версія дискусійної панелі «Після 2020: світ з Америкою», в якій взяла участь Ольга Стефанішина, доступна за посиланням bit.ly/35WcmCE

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4691 | Переглядів: 256Дата публікації: 14:33 24.11.2020