Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
21 листопада - День Гідності та Свободи
21 листопада - День Гідності та Свободи

Поділитися новиною:

21 листопада - День Гідності та Свободи

В житті кожної людини, кожного краю та й цілого народу бувають моменти криз, горя і випробувань. В такі моменти змінюються усталені рамки життя й здається, що змін на краще вже не буде, однак в глибині душі кожної людини горить вогник надії. Надії на те, що все може змінитися й нарешті для нашого багатостраждального народу настануть кращі часи.

В житті кожної людини, кожного краю та й цілого народу бувають моменти криз, горя і випробувань. В такі моменти змінюються усталені рамки життя й здається, що змін на краще вже не буде, однак в глибині душі кожної людини горить вогник надії. Надії на те, що все може змінитися й нарешті для нашого багатостраждального народу настануть кращі часи.

Саме з такою надією в листопаді 2013 року й вийшли на вулиці Києва представники студентства, інтелігенції й прості громадяни. Вийшли підтримати давнє прагнення України до повноправного членства у європейській спільноті. Проте, не так сталося, як того хотів народ. Представники бандитсько-олігархічних кланів, які були тоді при владі, очолювані президентом-тираном Януковичем, кийками беркутівців розігнали мирних демонстрантів, таким чином показавши всьому світу, що їм плювати на прагненя народу. Вони забули, що носієм найвищої влади в нашій країні є народ, який не буде терпіти їхнє знущання над своєю честю та гідністю.

І український народ не став миритися із звиклими до вседозволеності представниками олігархату, на місце сотень побитих «Беркутом» студентів стали десятки тисяч людей різного віку, соціального статусу та заможності. У них у всіх була єдина мета – знищити, зламати ту систему наживи для представників українського «патриціату», які всі двадцять з лишком років незалежності України роздирали на шматки її тіло, наживаючи мільярди за рахунок людей, яких вони вважали ницими «плебеями».

Однак режим «нео-диктатора» Януковича намагався з позиції сили змусити людей розійтися по домівках. Вони грали на настроях різних національностей, які проживають в нашій державі, намагаючись зіштовхнути до братовбивчої війни україномовних та російськомовних громадян, називаючи перших фашистами, бандерівцями і роблячи їх винними в усіх гріхах. Режим натравив на мирних протестувальників банди «тітушок», котрі намагалися насильницькими методами призвести до кровопролиття.

Апогеєм подій, які відбувалися тоді в столиці стали криваві розстріли беззбройних мітингувальників  20 лютого 2014 року, тоді в самому серці країни, в серці столиці лунали постріли, лилася кров ні в чому не винних людей, які просто хотіли жити в країні де панує закон і справедливість, де можна жити і не боятися за своє майбутнє.

Понад сто героїв відійшли від нас в ті криваві дні. Пам'ять про них повинна жити вічно. В кожної нації є свої герої, в французів – Жанна Д’арк, в греків – цар Леонід і триста спартанців, всі вони віддали своє життя за майбутнє свого народу. В історії України було багато героїчних постатей та видатних державних діячів, які робили все можливе заради процвітання та добробуту нашої держави, проте достойне місце серед них займають Герої Небесної сотні, котрі також не пожаліли свого життя в ім’я найдорожчого, що є в кожного з нас – в ім’я України.

В переддень річниці початку тих кривавих подій, згадаймо кожного із загиблих словами теплоти та вдячності, шануймо їх  величний подвиг. Згадаймо нашого земляка – уродженця села Залужжя Подригуна Олександра Володимировича, який загинув від рук покидьків-тітушок. Нехай та жертва, яку вони принесли стане одним з наріжних каменів закладених у фундамент єдності нації.

Сьогодні, 20 листопада голова райдержадміністрації Юрій Загоруйко, засткпник голови РДА Ігор Сененко та заступник голови Білогірської селищної ради (ОТГ) Віктор Поліщук відвідали могилу Героя Небесної сотні в селі Залужжя, де здійснили покладання квітів на знак пам’яті про його подвиг.

В цей час наша нація продовжує переживати період ще складніших випробувань ніж це було в минулому. Можливо це – найважливіший період в новітній історії нашої держави, період, коли ми повинні відстояти нашу національну єдність та соборність нашої держави, щоб потім зробити її сильною та процвітаючою.

Тому, подвиг Героїв Небесної сотні стане прикладом самопожертви та любові до своєї землі, родини, нації.

 

 

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4683 | Переглядів: 279Дата публікації: 17:10 20.11.2020