Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Маємо поєднати спільні зусилля, аби безпритульних та бездоглядних дітей на території області ставало все менше,- Д. Габінет
Маємо поєднати спільні зусилля, аби безпритульних та бездоглядних дітей на території області ставало все менше,- Д. Габінет

Поділитися новиною:

Маємо поєднати спільні зусилля, аби безпритульних та бездоглядних дітей на території області ставало все менше,- Д. Габінет

Про заходи щодо соціального захисту дітей та запобігання бездоглядності у дитячому середовищі під час чергового засідання колегії ОДА розповіла начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Ніна Магур

Вона повідомила, що реалізуючи державну політику у сфері охорони дитинства, забезпечення прав дітей відповідно до Конвенції ООН про права дитини та заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності в усіх РДА та органах місцевого самоврядування створено та функціонують комісії з питань захисту прав дитини, основними завданнями яких є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

Поряд з цим, з метою запобігання дитячій бездоглядності в області впроваджено та функціонує система взаємоінформування між службами у справах дітей, інспекторами превенції, відділами освіти, органами опіки і піклування, охо­рони здоров’я, структурними підрозділами у справах сім’ї, молоді та спорту, центрами соціальних служб, соціально-психологічної реабілітації дітей, щодо дітей, які бродяжать, залишили заклади освіти, сім’ї, скоїли злочини, правопо­рушення, затримані за вживання алко­гольних  речовин, тощо.

Також формується регіональний банк даних дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в якому на 01.08.2020 року перебуває 1227 дітей, які проживають у 553 неблагополучних сім’ях. Так, найбільше дітей на обліку перебуває у Городоцькому, Деражнянському, Красилівському районах, найменше – Волочиському, Новоушицькому, Славутському районах та місті Славута.

За словами посадовиці, найефективнішими заходами запобігання дитячої бездоглядності та її виявлення є систематичне проведення рейдів по місцях масового збору дітей та у сім’ї, які знаходяться у складних життєвих обставинах. З початку року проведено 1947 рейдів та обстежень, у ході яких виявлено 514 дітей, з них 20 вилучено з місць, де їм загрожувала небезпека. Четверо дітей, вилучених під час рейдів, повернуто у сім’ю, ще четверо влаштовано в центри соціально-психологічної реабілітації дітей “Щасливе дитинство” та “Подолянчик”, 12 – до закладів охорони здоров’я. Торік за аналогічний період проведено 1678 рейдів та обстежень таких сімей, у ході яких виявлено 325 дітей, з яких 27 ви­лучено.

Позбавлено батьківських прав (подано позовів) – 21, відібрано дітей без позбавлення батьківських прав (подано позовів) – 6. За такий же період у 2019 році позбавлено батьківських прав (подано позовів) – 41, відібрано дітей без позбавлення батьківських прав (подано позовів) – 7.

За порушення прав дітей ініційовано притягнення до відповідальності 4 посадових осіб та 125 батьків, у 2019 році за відповідний період за такі порушення ініційовано притягнення до відповідальності 4 посадових осіб та 164 батьків.

З метою соціального захисту, зменшення кількості бездоглядних та безпритульних дітей забезпечено повноцінне функціонування центрів соці­ально-психологічної реабілітації дітей “Подолянчик” та “Щасливе дитинство”. З початку року тут перебувало 79 дітей, яким надавалася різного роду до­помога – соціальна, психологічна, педагогічна, правова. Із 25 дітей, які вибули, 16 повернуто у сім’ю, четверо було влаштовано під опіку (піклування), одного влаштовано до прийомної сім’ї, одного усиновлено, троє дітей пере­ведено до іншого центру.

Доповідач також проінформувала, що у 2020 році із закладів інституційного догляду та виховання дітей у сім’ї повернулося 977 дітей, з них: 338 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та 639 дітей, які були влаштовані до закладів за висновками лікарсько-консультативних комісій та інклюзивно-ресурсних центрів. В інші області повернулося 50 дітей за місцем своєї реєстрації, а 22 дитини з інтер­натних закладів інших областей повернулися на територію нашої області.

Загалом здійснено 949 відвідувань дітей, які повернулися із закладів інституційного догляду та виховання дітей, 828 онлайн моніторингів сімей у телефонному режимі, восьмеро дітей із біологічних сімей повернуто до закладів інституційного догляду та виховання дітей, 106 нововиявлених дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, поставлено на облік служб у справах дітей.

“В процесі реформи децентралізації, ми зіштовхнулися з прогалиною в законодавстві, яка не дозволяє безпосередньо на пряму передавати функції служб у справах дітей на ОТГ, за винятком, якщо така громада не становить місто або центр обласного значення. Тому маємо спільно відпрацювати усі ці механізми та надати методичну допомогу райдержадміністраціям у вирішені цього питання”, – зауважив голова адміністрації Дмитро Габінет.

Також він додав, що наразі необхідно зробити усе, щоб населення на відповідній адмін-територіальній одиниці почувало себе захищеним.  Для цього потрібно поєднати спільні зусилля, аби безпритульних та бездоглядних дітей на території області ставало все менше.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4545 | Переглядів: 594Дата публікації: 12:43 24.09.2020