Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Попередження пожеж на полігонах твердих побутових відходів
Попередження пожеж на полігонах твердих побутових відходів

Поділитися новиною:

Попередження пожеж на полігонах твердих побутових відходів

З метою попередження виникнення пожеж на полігонах та сміттєзвалищах твердих побутових відходів, а також забезпечення протидії пожежам на їх території, нагадуємо, про необхідність дотримання правил пожежної безпеки на полігонах твердих побутових відходів (сміттєзвалищах), адже в області триває пожежонебезпечний період.

Такі пожежі відносяться до найбільш складних та тривалих і виникають на полігонах, які довгий час експлуатуються, а також через неналежну їх експлуатацію.

Виникнення пожеж призводить до збільшення їх негативного впливу на довкілля та здоров’я людей, а також вимагає великих затрат людських ресурсів, зусиль та матеріальних засобів.

Полігон – це місце, де акумулюється велика кількість горючих матеріалів, що виділяють шкідливі речовини, а також до 50 % органіки, яка при розкладанні виділяє газ метан – 76-80 %. А при загорянні метан активно підтримує процес горіння. Щоб запобігти його вибуху і пожежам створюється система вилучення та знешкодження біогазу.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 р. № 435 затверджені Правила експлуатації полігонів твердих побутових відходів (далі – Правила), які поширюються на полігони (сміттєзвалища), що діють, та нові полігони, прийняті в експлуатацію відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 461. Ці Правила є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють діяльність, пов’язану з експлуатацією та утриманням полігонів побутових відходів (сміттєзвалищ).

Також на полігонах має бути затверджена Інструкція про заходи пожежної безпеки, в якій встановлюються порядок та спосіб забезпечення пожежної безпеки, обов’язки і дії працівників у разі виникнення пожежі, включаючи порядок оповіщення людей та повідомлення про неї пожежної охорони, евакуації людей, тварин і матеріальних цінностей, застосування засобів пожежогасіння та взаємодії з підрозділами пожежної охорони.

Звертаємо увагу керівників комунальних підприємств, які експлуатують полігони твердих побутових відходів, на необхідність приведення у відповідність нормативним документам Інструкцій про заходи пожежної безпеки, а також забезпеченні виконання відповідних заходів.

 

За інформацією Департаменту природних
ресурсів та екології облдержадміністрації

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4480 | Переглядів: 424Дата публікації: 11:01 31.08.2020