Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Пам’ятка про самоізоляцію
Пам’ятка про самоізоляцію

Поділитися новиною:

Пам’ятка про самоізоляцію

Що означає «самоізоляція»? Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Для кого потрібна самоізоляція?

         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

Якщо ви близько контактували з захворілою особою і очікуєте результатів тесту хворої людини на новий коронавірус COVID-19.

 

Скільки триває самоізоляція?

Самоізоляція повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (контакт з хворим).

Після госпіталізації хворого Вам необхідно:

        Користуючись засобами індивідуального захисту (рукавиці, маска), зібрати речі, якими користувався хворий (постільна білизна, одяг, рушники….), випрати при температурі 60-90 з застосуванням господарського мила або звичайних пральних порошків.

        Провести вологе прибирання та провітрювання поверхонь, приміщень побутовим мийно – дезінфікуючим розчином.

            Під час прибирання забороняється: торкатися руками обличчя, очей, лоба, вживати їжу та палити.

            Після прибирання використанні засоби індивідуального захисту  (рукавиці, маска) зібрати в пакет для сміття і утилізувати, руки ретельно вимити господарським милом.

          Сплануйте час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

    Що робити, якщо Ви проживаєте не одні

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі щоденне вологе прибирання поверхонь, приміщень побутовим мийно – дезінфікуючим розчином, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

 Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Попросіть друзів або родичів доставляти Вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити якщо в Вас з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з’явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Звертаємо Вашу увагу, що за порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Для людей, які зокрема, самовільно залишити місце карантину або обсервації передбачено штраф від 17 до 34000 грн. Для посадовців штрафи більші: від 34 до 170000 грн.

Якщо ж людина не дотримувалася правил навмисно, і це призвело до поширення хвороби, порушнику доведеться сплатити від 17 до 51000 грн. Передбачено також обмеження волі та арешт.

Якщо порушуються санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність – штраф у сумі від 17 до 51000 грн. або арешт на строк до 6-и місяців або обмеженням волі на строк до 3-х років. Якщо ж діяння спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, то караються позбавленням волі на строк від 5-и до 8-и років.

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4400 | Переглядів: 1583Дата публікації: 16:06 04.08.2020