Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Стан надання соціальних послуг районним територіальним центром соціального обслуговування обговорили на засіданні колегії РДА
Стан надання соціальних послуг районним територіальним центром соціального обслуговування обговорили на засіданні колегії РДА

Поділитися новиною:

Стан надання соціальних послуг районним територіальним центром соціального обслуговування обговорили на засіданні колегії РДА

Сьогодні підчас засідання колегії районної державної адміністрації директор Білогірського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Зоя Басок прозвітувала про роботу установи.

Вона повідомила, що основними напрямами діяльності центру є виявлення громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги. Визначення їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг, забезпечення якісного надання соціальних послуг, формування електронної бази даних громадян, створення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яким надає соціальні послуги територіальний центр.

На отримання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

  • громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
  • громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку та осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий за півтора прожиткового мінімуму для сім’ї (1638 грн)Територіальний центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента та постановами Верховної Ради, актами Кабінету Міністрів, наказами Мінсоцполітики, актами інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування також положенням про територіальний центр, розробленим відповідно до Типового положення.

Білогірський територіальний центр надає такі соціальні послуги:

Догляд вдома:

  • допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах;
  • у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, допомога в обробітку присадибної ділянки, тощо);

-в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб);

-навчання навичкам самообслуговування, допомога у забезпеченні технічними засобами, навчання користування ними;

-допомога в отриманні психологічної підтримки, безоплатної правової допомоги; допомога в оформленні документів, та багато ^ інших послуг.

Соціальна адаптація:

-              допомога в аналізі життєвої ситуації, визначення її основних проблем, залучення отримувача послуги до вирішення власної складної ситуації;

надання психологічної підтримки;

-              допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків;

-              організація клубів за інтересами Консультування:

-              сприяння в отриманні правової допомоги;

Представництво інтересів:

-              ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг;

-              допомога в оформленні або відновленні документів;

-              сприяння в реєстрації місця проживання або перебування;

Соціальна профілактика:

-              довідкові послуги;

-              розроблення та розповсюдження рекламно-інформаційних матеріалів щодо надання соціальних послуг;

Соціально-економічні послуги - надання натуральної допомоги; Транспортні та інші послуги.

 Територіальний центр забезпечує безоплатне надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які зобов’язані забезпечити їм догляд і допомогу, а також надає платні соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які зобов’язані забезпечити їм догляд і допомогу.

        У територіальному центрі діють:

-              Відділення соціальної допомоги вдома № 1 смт. Білогір’я;

-              з метою наближення соціальних послуг до віддалених населених пунктів району у 2010 році відкрито Відділення соціальної допомоги вдома № 2 смт. Ямпіль;

-              Відділення організації надання грошової та натуральної допомоги;

-              Підрозділ „Ветеранська світлиця,

             Працівниками територіального центру станом на 01.06.2020р. надано близько 84 види соціальних послуг для 1632 осіб.

            За 5 місяців 2020 року територіальним центром надано платні соціальні послуги 656 особам на суму 83,5 тис. грн.

           Двома відділеннями соціальної допомоги вдома надано соціальні послуги 852 особам, із них на безоплатній основі - 407 особам, на платній основі 445 особам.

-              Відділенням соціальної допомоги вдома №1 смт.Білогір’я надано соціальні послуги - 569 особам, із них на безоплатній основі -317 осіб, на платній основі - 252 особам.

- Відділенням соціальної допомоги вдома №2 смт Ямпіль надано соціальні послуги 283 особам , із них на безоплатній основі - 90 особам, на платній основі 193 особам.

На період дії карантину працівниками територіального центру надаються соціальні послуги для всіх громадян похилого віку та осіб з інвалідністю ,які проживають на території Білогірського району.

З соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення району з донесенням інформації відносно спектру соціальних послуг, умов та порядку їх надання.

Працівники територіального центру плідно співпрацюють з сільськими та селищними радами.

Підопічним надаються соціальні послуги відповідно до визначеної групи рухової активності. На всіх підопічних, які обслуговуються структурними підрозділами територіального центру заведені паперові та електронні особові справи, які поновлюються даними по мірі необхідності.

Для соціальних робітників постійно проводиться навчання, на яких вони ознайомлюються з новими нормативними документами, методичними рекомендаціями.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904 „Про затвердження методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг,, в територіальному центрі

проводиться внутрішня та зовнішня оцінка якості надання соціальних послуг.

Соціальні послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома надають 50 соціальних робітників.

Згідно постанови КМУ №1417 від 29 грудня 2009 р. навантаження на одного соціального робітника має становити 6 громадян, по територіальному центрі середнє навантаження на одного соціального робітника складає 17 громадян - що є на рівні середньо обласного навантаження.

             Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надано 2698 соціальних послуг для 1185 осіб.

З них на безоплатній основі - 1922 послуги для 654 осіб та 776 послуг для 531 особи на платній основі.

При відділенні працюють 2 швачки, 2 перукаря, робітник з комплексного обслуговування будівель, соціальний робітник , які надають послуги, як в територіальному центрі, так і вдома.

-              Перукарські послуги - всього надано 766 послуг для 472 осіб, з них:

на безоплатній основі надано 457 послуг для 238 осіб; на платні основі надано 309 послуг для 234 осіб на суму 8594 грн.;

-              Послуги по ремонту і пошиттю одягу - всього надано 998 послуг для 487 осіб, з них:

на безоплатній основі надано 570 послуг для 291 особи; на платні основі надано 428 послуг для 196 осіб на суму 8132 грн.;

-              Послуги по пранню білизни та одягу — всього надано 691 послугу для 137 осіб.

на безоплатній основі надано 316 послуг для 56 осіб* на платні основі надано 375 послуг для 81 особи на суму 8426 грн.;

- При відділенні соціальної допомоги вдома №2 надаються послуги купання в душовій кабіні  всього надано 243 послуги для 89 осіб, з них:

на безоплатній основі надано 207 послуг для 69 осіб; на платні основі надано 36 послуг для 20 осіб на суму 936 грн.

В територіальному центрі створена та надає соціальні послуги мультидисциплінарна команда, куди входять водій, соціальний робітник, робітник з комплексного обслуговування будівель та інші спеціалісти.

За звітний період надано послуги по порізці та порубці дров, ремонту жилих приміщень та огорож 170 особам.

Функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, ними користуються на даний час 11 осіб.

Також роздано продуктові набори 344 особам, яким надаються соціальні послуги територіальним центром.

В „Ветеранській світлиці,, територіального центру отримали соціальні послуги 547 осіб.

В територіальному центрі значна увага приділяється організації дозвілля отримувачів соціальних послуг. В підрозділі „Ветеранська світлиця,, проведені слідуючі заходи:

-              у січні проведено засідання клубу „Золота пора,, на тему - „Згадаймо минуле,,.

-              у лютому проведено захід на тему „Моя фірмова страва,,

-              у березні до Міжнародного жіночого дня 8 березня привітали жінок-ветеранів вітальними листівками.

Вже доброю традицією стало вітання довгожителів району вітальними листівками з ювілейними датами. За 5 місяців територіальним центром було здійснено 29 вітань ювілярів.

           В територіальному центрі проведено 2 наради з соціальними робітниками та працівниками всіх структурних підрозділів за участю представників районних установ та організацій.

           В районних засобах масової інформації надруковано 18 статей про роботу територіального центру по наданню різних видів соціальних послуг.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4276 | Переглядів: 948Дата публікації: 16:16 25.06.2020