Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Інформація про хід виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки
Інформація про хід виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки

Поділитися новиною:

Інформація про хід виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки

Сьогодні під час засідання колегії облдержадміністрації начальник управління у справах молоді та спорту ОДА Володимир Клімов проінформував про хід виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки.

Посадовець розповів, що на місцевому рівні координацію діяльності у сфері національно-патріотичного виховання дітей та молоді здійснюють структурні підрозділи райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад та органи місцевого самоврядування. Однак, додав він, структурні підрозділи з питань молоді та спорту утворено лише у Волочиській, Городоцькій, Деражнянській, Кам’янець-По­дільській райдержадміністраціях, Нетішинській, Славутській, Хмельницькій та Шепетівській міських радах.

В інших місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого само­врядування ці функції покладено на управління освіти, культури, які вико­нують інші завдання, відповідно до повноважень, що не сприяє ефективному здійсненню національно-патріотичного виховання молоді в області. Відповідні програми затверджено в Ізяславському, Віньковецькому, Кра­силівському, Шепетівському, Городоцькому районах та м. Старокостянтинів.

Також з метою належного виконання календарного плану заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді розпорядженням голови об­ласної державної адміністрації від 16.03.2017 року № 188/2017-р створено координаційну раду з питань національно-патріотичного виховання. Координаційні ради створено у 15 районах області. Здійснюється робота щодо створення таких координаційних рад при об’єднаних територіальних громадах.

Посадовець розповів, що управлянням молоді та спорту облдержадміністрації налагоджено активну співпрацю з громадськими організаціями: козацьким товариством «Вовковинецька січ» (Вовковинецька ОТГ), районною дитячою громадською організацією «Клуб юних миротворців» (м. Кам’янець-Подільський), спортивним клубом «Пульсар» (Нетішинська міська ОТГ), молодіжною громадською організацією «Пласт – Національна скаутська організація України», комунальною установою «Молодіжний центр» (м. Хмельницький) та клубом національно-патріотичного виховання молоді «23» (м. Шепетівка).

У 2019 році з обласного бюджету на проведення заходів та підтримку молодіжних ініціатив Програми виділено 744,6 тис. гривень.

Крім того, протягом звітного року управлінням спільно з громадськими організа­ціями, відділами молоді та спорту проведено заходи, спрямовані на зміцнення державності, консолідацію українського народу та патріотичне виховання молоді, зокрема, заходи з відзначення загальнодержавних свят: Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Вишиванки, Дня Незалежності України, Дня захисника України, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв голодоморів.

Особливої уваги заслуговують міжнародні заходи, організовані за під­тримки Міністерства молоді та спорту України, а саме:

23-29 серпня 2019 року проведено Всеукраїнський Форум української молоді діаспори «Хмельницький-2019». У форумі взяли участь представники української молоді діаспори з 20 країн світу, молодіжні організації України, представники влади, які співпрацюють з молоддю. Завдяки проведенню в рам­ках заходу панельних дискусій, зустрічей із представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування було створено умови для інтелектуального і творчого розвитку молоді, підтримки її ініціатив та інноваційного потенціалу.

За підсумками роботи форуму підписано меморандум про подальшу співпрацю між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмель­ницькою обласною радою, виконавчим комітетом Хмельницької міської ради та Свiтoвим Конґресом Українських Молoдiжних Органiзацiй «СКУМО» з метою подальшої реалізації спільних проєктів.

03-06 вересня 2019 року проведено Всеукраїнський тренінг «Окрилені Україною – Хмельницький» спільно з Міністерством молоді та спорту України та інститутом проблем виховання НАПН України. У його роботі взяли участь 27 учасників з 14 областей України. Завдяки проведенню тренінгу учасники набули необхідних навичок налагодження продуктивної взаємодії з дітьми та молоддю для спонукання їх до постійної та системної роботи у своїх громадах.

26 лютого 2019 року проведено інтелектуальну гру «IQ-Поділля: Тіні забутих предків», присвячену 100-річчю Української революції, за участю учнів з районів та міст області.

З 23 по 25 березня 2019 року відбувся вишкіл виховників джур, спря­мований на підготовку активістів, які залучаються до проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») спільно з громадською організацією «Клуб юних миротворців» та Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.

13 квітня 2019 року проведено обласну спартакіаду серед допризовної молоді з метою удосконалення фізичної підготовленості допризовної молоді до служби у Збройних Силах України, інших силових структурах та формування збірної команди області для участі у Всеукраїнській спартакіаді серед допри­зовної молоді.

З 28 червня по 07 липня 2019 року – військово-патріотичний табір «Фор­пост» спільно з СК «Пульсар». Основна мета табору – поширення національно-патріотичного руху на Хмельниччині, підвищення рівня національної свідо­мості, залучення дітей та молоді до систематичних занять спортом та ведення здорового способу життя.

15-20 липня 2019 року проведено вишкіл «Школа юних миротворців – Школа джур», табори «Юний патріот» (23-27 липня) та «Захисник» (24-29 серпня ), теренову гру «Січовий Десант» (11-14 жовтня).

У зазначених заходах брали участь команди з Хмельницької, Жито­мирської, Тернопільської та Чернівецької областей. Учасники команд мали змогу познайомитися з історичними пам’ятками міст Кам’янця-Подільський та Хмельницький, здійснили кроспохід з подоланням перешкод, взяли участь у практичних заняттях на території оборонної та гідротехнічної фортифікаційної споруди Брама Руська, пройшли майстер класи з оволодіння козацькою зброєю. У програму занять входили: стрільби з АК та ПМ, заходи безпеки при повод­женні з вибухонебезпечними предметами, екскурсія в кінологічний центр.

24 грудня 2019 року спільно з обласним літературним музеєм проведено «круглий стіл» «Яків Гальчевський». Мета заходу – підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення.

Спікер відмітив, що пріоритетом у роботі управління молоді та спорту ОДА є підтримка молодіжного руху на Хмельниччині. Так, у березні спільно з Головним управлінням Національної поліції в області та іншими організаціями було проведено фестиваль молодіжного патріотично-правового Хмельницького об’єднання молодих та активних.

Відповідно до Програми забезпечено участь представників від області у заходах, які реалізовує Міністерство молоді та спорту України, зокрема:

Всеукраїнському вишколі «Нащадки вільних» імені К.І. Острозького у м. Очаків Миколаївської області. Команда від області «Подільські січові стрільці» увійшла у п’ятірку найкращих та виборола право на участь у Між­народних змаганнях у м. Урзуф, в яких вони також взяли участь і зайняли 1 місце;

команди «Подільські січові стрільці» у Всеукраїнському вишколі «Джура прикордонник»;

команди Балинського ліцею у Всеукраїнському вишколі «Джура Десантник»;

команди молодіжної громадської організації Спортивний клуб «Пульсар» у Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Вояцький дух».

Крім того, з метою ознайомлення з історією, культурою рідного краю та різних регіонів України проведено низку патріотичних екскурсій «Козацькими шляхами» до міст Львів, Кам’янець-Подільський, Чернівці та Хотин.

В свою чергу, голова адміністрації Дмитро Габінет зауважив, що наразі ми говоримо не про заходи, які були проведені в 2019 році, а про стан виконання програми. “В контексті цієї доповіді я не почув відповіді на поставлене питання, оскільки стан виконання передбачає доповідь про те, що було заплановано і, що з цього виконано або не виконано. Необхідно також вказати суб’єктивні та об’єктивні причини її не виконання”,  – сказав Дмитро Анатолійович.

Відтак, він запропонував начальнику управління доопрацювати дане питання і ще раз заслухати його на наступному засіданні колегії ОДА. “Це не означає, що ніхто нічого не робив. Зараз я нікого не звинувачую, але хочу побачити реальний стан виконання цієї програми з вказаними конкретними цифрами і заходами”,  – додав очільник області.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4269 | Переглядів: 413Дата публікації: 18:50 23.06.2020