Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Протиепідемічні розслідування гострих професійних захворювань у медичних працівників
Протиепідемічні розслідування гострих професійних захворювань у медичних працівників

Поділитися новиною:

Протиепідемічні розслідування гострих професійних захворювань у медичних працівників

В умовах поширення коронавірусної хвороби медичні працівники, які найбільше перебувають в зоні ризику, першими прийняли удар епідемії COVID-19, наражаючи себе на величезну небезпеку.

Як зазначає керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський: «Захворювання медичного чи іншого працівника на коронавірусну хворобу внаслідок контакту з інфікованим пацієнтом, матеріалами чи переносниками захворювань під час виконання посадових обов’язків внесено до переліку професійних захворювань і вважається нещасним випадком на виробництві. Відповідні зміни затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 394 «Про внесення змін до переліку професійних захворювань». Саме тому лабораторно підтверджені випадки інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження наCOVID-19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2019 № 337.

Від оперативності розслідування випадків захворювання медиків на COVID-19 залежить своєчасне надання їм матеріального забезпечення, страхових виплат і медико-соціальних послуг. Водночас, важлива об’єктивність проведення розслідувань випадків гострих професійних захворювань медичних та інших працівників».

Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Згідно з роз’ясненнями Державної служби України з питань праці, при складанні акту розслідування форми Н-1, комісії з розслідування повинні використовувати Карту епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання форми № 357/о та акт епідеміологічного розслідування.

За оперативною інформацією станом на 22.06.2020 до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Хмельницькій області надійшло 98 повідомлень від закладів охорони здоров’я щодо гострого професійного захворювання медичних працівників на COVID – 19 (у т.ч. 1 зі смертельним наслідком).Призначені комісії та проводяться розслідування по 96 випадках зараження інфекцією COVID – 19.

19 комісій закінчили роботу, за результатами яких складено 13 актів за формою Н-1/П щодо підтвердження гострого професійного захворювання медичних та інших працівників, які були безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID – 19.

Крім того, складено 6 актів Н-1/НП щодо відсутності зв’язку інфікування з виконанням посадових обов’язків (зокрема, у разі інфікування медика у побуті).

 На сьогоднішній день до Хмельницького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області страхувальником (КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради) подані заяви-розрахунки для фінансування страхувальника за рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві (зараження інфекцією COVID – 19) для двох лікарів-анестезіологів на суму 11815,48 гривень.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4259 | Переглядів: 324Дата публікації: 20:05 22.06.2020