Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує!
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує!

Поділитися новиною:

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує!

Управлінням соціального захисту населення Білогірської РДА проводиться робота щодо забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (далі – «Порядок»).

Відповідно до Порядку у 2020 році за принципом «гроші ходять за дітьми) заходами з реабілітації можуть бути забезпеченні діти з інвалідністю не лише внаслідок церебрального паралічу, а також з іншими захворюваннями.

         Також Порядком визначається механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю», спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю закладам охорони здоров'я, що надають реабілітаційні послуги. Відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей здійснюється місцевими органами в межах бюджетних коштів шляхом їх безготівкового перерахування реабілітаційним установам як оплати за надані послуги відповідно до укладених договорів на підставі актів наданих послуг у розмірі, що не перевищує встановлену граничну вартість реабілітаційних заходів, а якщо вартість таких  заходів є меншою від граничної,  - у розмірі, що не перевищує фактичну вартість реабілітаційних заходів.

         Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

         Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень. Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня. Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

         Перелік  реабілітаційних установ формується Фондом соціального захисту інвалідів ( далі – Фонд) та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів для можливості ознайомлення законних представників  дітей з переліком цих установ та обрання із зазначеного переліку одного із закладів.

         Станом на 18.06.2020 року троє дітей з інвалідністю уже проходять реабілітацію у реабілітаційних установах України. Управлінням  і надалі ведеться облік дітей з інвалідністю, проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота із законними представниками дітей та прийом документів для проходження реабілітації.

 

 

 За матеріалами Управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4242 | Переглядів: 597Дата публікації: 11:07 18.06.2020