Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
БЕРЕЖІТЬ ТРУД БДЖОЛЯРА
БЕРЕЖІТЬ ТРУД БДЖОЛЯРА

Поділитися новиною:

БЕРЕЖІТЬ ТРУД БДЖОЛЯРА

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам, пасічнику – мед, пилок та здорових бджіл, власникам сільгосппідприємств – підвищення врожайності сільськогосподарських культур не менш як на 25 відсотків, а пересічним людям – якісні та безпечні продукти бджільництва.


     Головне управління Держпродспоживслужби в області, у зв’язку з проведенням весняно-польових робіт наголошує на необхідності дотримання вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.
     Юридичні та фізичні особи, які проводять діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зобов’язані дотримуватися діючих нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєння.
     Юридичні та фізичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж за три доби до початку обробки, попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 кілометрів від оброблених площ письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу.
     При цьому повідомити точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблюватися, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і строки дії токсичності препарату і вказівку щодо строку ізолювання бджіл.
     Власники пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевезеннях (кочівлі).
     Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Акцентується увага на необхідності прийняття мір по охороні бджіл від можливого отруєння.
     На тарних етикетках пестицидів і агрохімікатів в обов’язковому порядку повинні бути указані номери державної реєстрації цих засобів, а також інформація про клас небезпечності для бджіл («небезпечний для бджіл» або «безпечний для бджіл»).
     Обробку нектароносів проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх в денний час, в похмуру прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають із вулика.
     Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.
     Під час цвітіння плодово-ягідних рослин, ріпаку, гірчиці не можна проводити обробку пестицидами, бо квітки можуть отримати опік, а бджоли і інші корисні комахи-обпилювачі загинути. Обробку потрібно проводити в фазу бутонізації і до цвітіння. Асортимент пестицидів, засоби застосування та кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання.
     Працівники, які працюють з пестицидами та агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення на право роботи з даними речовинами.
     У період проведення робіт з пестицидами у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджуючі знаки, надписи.
     При обприскуванні вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається швидкість вітру до 3 метрів за секунду (дрібнокрапельне) і 4 метри за секунду (крупнокрапельне).
     При застосуванні пестицидів зона санітарного розриву від населених пунктів місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 метрів, при штанговому – 300 метрів.
     При авіаційному методі застосування пестицидів і агрохімікатів треба сповістити пасічників про необхідність вивозу пасік до іншого місця медозбору на відстань понад 5 кілометрів від місця проведення авіаційних обробок на період до 5 діб.
     Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур та інших угідь, що розташовані ближче 5 кілометрів від місць постійного перебування медоносних пасік; 1 кілометр від населених пунктів, тваринницьких ферм, присадибних ділянок; 2 кілометри від відкритих джерел водопостачання, місць випасання сільськогосподарських тварин. Необхідно додержуватися регламентів зберігання, транспортування та застосування пестицидів. Всі проведені хімічні обробки слід фіксувати в журналі обліку застосування.
     Нагадаємо, що порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.


     А. МЕЛЬНИК, ветлікар Білогірської райдержлікарні ветмедицини           
     Ю. ЛІСНЯК, головний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Білогірського РУ ДПСС в області.
    

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4051 | Переглядів: 326Дата публікації: 16:13 07.05.2020