Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
На колегії ОДА обговорили питання про внесення змін до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік
На колегії ОДА обговорили питання про внесення змін до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік

Поділитися новиною:

На колегії ОДА обговорили питання про внесення змін до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Дмитро Габінет в онлайн режимі провів засідання колегії обласної державної адміністрації. До участі у колегії долучилися голова обласної ради Михайло Загородний, заступники голови адміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів ЦОВВ, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад та об’єднаних територіальних громад.

На порядок денний виносилося питання про внесення змін до обласного бюджету Хмельницької області на 2020 рік.

Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич повідомив, що Кабінет Міністрів України переглянув макропрогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік.
У цьому прогнозі враховано вплив на макроекономічну ситуацію суттєвих змін у зовнішньому та внутрішньому середовищі внаслідок запровадження санітарно-епідеміологічних заходів.

Як пояснив посадовець, у разі відхилення оцінки основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України від прогнозу, врахованого під час затвердження Державного бюджету України на відповідний бюджетний період, вносяться зміни і до місцевих бюджетів.

Так, враховуючи зазначене, за оцінкою Департаменту фінансів облдержадміністрації надходження до обласного бюджету на 2020 рік від податків, зборів, обов’язкових платежів в цілому зменшаться на 38,1 млн.грн або на 3,4% від затвердженого обласною радою показника на 2020 рік, зокрема:
– податок на доходи фізичних осіб – на 35,1 млн.грн або на 3,5% (через уповільнення зростання заробітних плат);

При розрахунку враховано зменшення фонду оплати праці з 30 321,0 млн.грн. до 29 022,1 млн.грн або на 4,3 %.

При цьому передбачено, що фонд оплати праці у бюджетній сфері не буде змінюватись, проте очікується зменшення фонду оплати праці по решті галузей економіки на 8,6 відсотка (згідно з вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України).

Також при плануванні базового варіанту бюджету передбачався ріст середньомісячної заробітної плати до минулого року на 13,1% (до 9810 грн.), то сьогодні планується ріст 9,5% (до 9496 грн).

По державі планувалось 12 497, уточнена – 10706 грн. До відома: с/м зарплата в лютому по області 9033 грн.
При цьому, буде зменшено і прибуток підприємств внаслідок погіршення фінансових результатів діяльності. Відповідно, зменшено і планові призначення податку на прибуток на 2,6 млн.грн або на 4,7%.

Орендна плата за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном зменшується на 371,7 тис.грн. або на 14,9% (Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 2 квітня 2020 року передбачено звільнення наймачів від плати за користування майном з моменту встановлення карантину і до його завершення в установленому законом порядку).

Крім зменшення власних доходів обласного бюджету у зв’язку із зміною прогнозних макропоказників, даним проектом змін збільшуються доходи за рахунок субвенцій з державного бюджету (на 53 млн.) та інших місцевих бюджетів (на 269,9 тис.грн).

Збільшення обсягів субвенцій з державного бюджету – 53 млн.грн, в тому числі збільшення:

субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я – 96,1 млн.грн;
субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 2,5 млн.грн;
фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – 4,3 млн.грн;
проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – 84,4 тис. грн.

Також збільшується обсяг видаткової частини за рахунок спрямування вільного залишку коштів обласного бюджету, який склався на початок року в сумі 171,2 млн.грн, а також пропонується розподілити раніше сконцентровані на обласній раді 158,5 млн.грн (155,8 млн по загальному фонду, та за бюджетною програмою «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів» – 2,7 млн по спеціальному фонду).

Сергій Адамович, відмітив, що у базовому варіанті бюджету було сконцентровано 193,9 млн.грн, проте, наразі вимушені були зменшити цю цифру на 38,1 млн.грн власних доходів.

Весь зазначений вище ресурс розподіляється між головним розпорядникам коштів за ключовими напрямками.

Поряд з цим, додав директор Департаменту, особлива увага приділена протипожежним заходам в комунальних закладах. На дану мету вже були передбачені в базовому варіанті бюджету майже 5 млн.грн, даним проектом рішення виділяється ще 23 млн.грн, які підуть на встановлення протипожежних сигналізацій та систем оповіщення, просочення дерев’яних конструкцій, придбання засобів індивідуального захисту органів дихання та засобів пожежогасіння.

Разом з тим, є ряд проблем, які не вирішені у 2019 році. Зокрема, це будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, реконструкція кардіологічного диспансеру, реконструкція системи відведення та очищення стічних вод Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни та психіатричної лікарні. Кошти на ці питання також враховуються у даному проекті рішення.

Передбачаються кошти і на розвиток економіки області:

– на Програму відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» виділяється більше 6 млн.грн;

– на Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області враховано 1,0 млн.грн,

– на Програму фінансової підтримки функціонування агенції регіонального розвитку Хмельницької області – 500 тис.грн.

– будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 11,1 млн. гривень.

Не дивлячись на вищезазначені фактори, за цей період з обласного бюджету була надана відчутна підтримка і об’єднаним територіальним громадам, мали можливість розвиватись міста обласного значення.

Як пояснив доповідач, зараз, через низку проблем в обласних комунальних закладах, ресурс є досить обмеженим. Але навіть попри це не залишилися без уваги і місцеві бюджети.

Так, планується продовжити підтримку громад, в яких необхідно розпочати або продовжити роботи по будівництву, реконструкції, капітальних ремонтах мереж водопостачання.

На виконання заходів Програми “Питна вода Хмельниччини” на 2008-2020 роки пропонується виділення коштів з обласного бюджету на вказану мету 44,4 млн. грн у вигляді іншої субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам.

Зазначене фінансування забезпечить проведення капітальних робіт по мережах водопостачання в основному сільських населених пунктів загальною протяжністю 153 622 м.пог., що дасть можливість забезпечити близько 55 тис. жителів області якісною питною водою. По даних проектах за кошти місцевих бюджетів виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено їх експертизу.

Підсумовуючи доповідь, голова адміністрації Дмитро Габінет зазначив, що сьогодні ситуація в області дещо ускладнилася. За його словами, незважаючи на те, що у І кварталі в області забезпечено перевиконання дохідної частини бюджету, коронавірусна інфекція та карантинні заходи внесли свої корективи. Вже спостерігається певний спад надходжень до бюджету, але наразі ситуація не є критичною, і можна сподіватися, що за рахунок перевиконання бюджету в попередньому періоді ми будемо мати в середньому задовільні показники й в ІІ кварталі.

“Сьогоднішні зміни до проекту обласного бюджету відрізняються від тих, які приймалися в березні. Окремі аспекти залишилися поза увагою, оскільки доводиться зменшити певні витрати. – сказав голова адміністрації. – Разом з тим, ми зробили все можливе, щоб передбачити необхідні кошти на розвиток економіки області. Я сподіваюся, що область успішно вийде з цієї ситуації з коронавірусом, і ми зможемо наздогнати ті темпи зростання, які мали”.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/4017 | Переглядів: 252Дата публікації: 10:56 29.04.2020