Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Допомога по вагітності та пологах зросла на 17,1 % та виплачується у повному обсязі
Допомога по вагітності та пологах зросла на 17,1 % та виплачується у повному обсязі

Поділитися новиною:

Допомога по вагітності та пологах зросла на 17,1 % та виплачується у повному обсязі

Допомога по вагітності та пологах надається працюючим жінкам за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський зазначає: «З початку поточного року управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області профінансувало допомоги по вагітності та пологах за 1436 листками непрацездатності на загальну суму 32 млн гривень. Роботодавці подали до управління заяви-розрахунки на фінансування допомог по вагітності та пологах для 1360 працюючих жінок”.

Загалом управлінням виконавчої дирекції Фонду оплачено майже 142 тис. днів перебування у декретній відпустці. Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах порівняно з відповідним періодом минулого року підвищився на 17,1% та склав 224,25 гривень. Ця виплата здійснюється Фондом соціального страхування України у розмірі 100% середнього заробітку особи за кожен день фактичного перебування у декретній відпустці.

У загальних випадках декретна відпустка триває 126 календарних днів – 70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів. Відповідний листок непрацездатності видається з 30 тижнів вагітності.

Водночас, працівниця має право самостійно прийняти рішення щодо дати виходу у відпустку по вагітності та пологах, яка може не співпадати із датою видачі лікарняного. У такому випадку матеріальне забезпечення від Фонду соціального страхування України надається за кожен день фактичного перебування жінки у відпустці, а не за час тривалості листка непрацездатності.

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

При цьому, тривалість страхового стажу не вливає на розмір допомоги. Виключенням є особи, які упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку мали стаж менше 6 місяців – розмір допомоги для них розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також за рахунок коштів Фонду соціального страхування України додатково до основного оплачується листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, якщо в особи народжується двоє та більше малюків, виникають ускладнення під час пологів чи в післяпологовому періоді, або в разі передчасних пологів.

У разі вагітності та пологів жінок, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається та оплачується Фондом соціального страхування України з 27 тижнів вагітності тривалістю 180 календарних днів (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів).

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3991 | Переглядів: 274Дата публікації: 08:16 23.04.2020