Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Район проти коронавірусу
Район проти коронавірусу

Поділитися новиною:

Район проти коронавірусу

Зазвичай випробування, що посилаються неждано-негадано, показують, наскільки ми вміємо боротися з ним спільними зусиллями. Ситуація з коронавіруром, карантин, посилення заходів в боротьбі з хворобою, що їх нам підкинула цьогорічна, весна, - не виняток. І те, як ми, принаймні на Білогірщині, поставилися до цієї непередбачуваної проблеми, засвідчило: таки можемо, вміємо і, головне, хочемо, аби не впустити на територію району підступного вірусу. Для цього об’єдналися й спільно протидіємо загрозі, що поставила на коліна увесь світ.

Спочатку, коли кожен непересічний українець не дуже то довіряв інформації про коронавірус й не допускав навіть думки, що й ми можемо потрапити під удар, заходів у вигляді забезпечення первинним засобами захисту, експрес-тестами почала вживати держава - під патронатом Президента України, на рівні області - голови облдержадміністрації Дмитра Габінета, на рівні району - райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, народного депутата по нашому виборчому округу Олени Копанчук. Були створені штаби, що моніторили ситуацію й вишукували шляхів для додаткового фінансування заходів в боротьбі з вірусом, бо бюджетних коштів наразі обмаль ідо того ж ніхто не міг передбачити такої нештатної ситуації, яка грошей таки потребує.

- Українці, в тому числі мешканці району, - розповідає голова райдержадмініст-рації Юрій Загоруйко, - проявили мужність і доброзичливість, силу та співчуття до своїх свівітчизників. Про це свідчить те, що на допомогу прийшло багато небайдужих людей. Окрім благодійного фонду «Калиновий шлях», що долучився до збору коштів на найнеобхідніше для медустанов, відгукнулися представники малого та середнього бізнесу, фермери, прості люди. Щиро вдячний всім за підтримку й розуміння.

Зрозуміло, під найсильнішим ударом опинилися медики, котрі не стикалися з такою проблемою, як коронавірус. їх треба було захистити в першу чергу. Треба було забезпечити лікувальні заклади хоча б найнеобхіднішим. І на заклик допомогти відгукнулося чимало небайдужих білогірчан. Обладнання, необхідні засоби та медпрепарати отримала райлікарня від Сергія та Петра Іващука, Ігоря Шевчука, Людмили Яворської. Не минуло й тижня, а список благодійників по-повнився новими іменами. Так, керівник сільгосппідприємства «Маяк» Микола Луговий виділив понад 60 тисяч гривень на придбання засобів захисту для медиків дезінфікуючих засобів, медикаментів. «Поділля Елеватор» в особі його керівника Сергія Порчинського придбало для медиків 100 протиепідемічних костюмів. Представник агроформування «Перлина Поділля» Сергій Яловчук допоміг з придбанням пального для техніки, очільник сільгосппідприємства «В’язовець» Микола Рожик придбав дистанційний термометр для мобільної бригади, а фермерське господарство «Вільний селянин» (керівник Таїсія Матвієць) - спеціальні протиепідемічні костюми для лікарів. Благочинний Білогірського округу УПЦ Олександр Теравський виділив кошти на придбання тонометра та юлайзера. Список можна продовжувати.

- Багато фермерів, - розповіла завідуюча інфекційним відділенням райлікарні Ольга Лівінчук, - останнім часом виділили в межах 100 тисяч гривень, придбавши портативний кисневий концентратор, маски, бахіли, костюми. Щиро вдячні всім за підтримку. Біда показала, що з нею можна боротися, якщо бути небайдужим й відповідальним.

Загалом допомога білогірчан в боротьбі з коронавірусом сягнула вже понад півмільйона гривень. Будемо сподіватися, що протоколами боротьби з цією напастю, напрацьованими світом і власним досвідом, а ще самосвідомістю й відповідальністю кожного з нас вдасться не впустити вірус в свій дім.

 За матеріалами редакції газети "Життя і слово"

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3943 | Переглядів: 276Дата публікації: 12:58 09.04.2020