Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Про сплату кредитів в умовах карантину: роз’яснення НБУ
Про сплату кредитів в умовах карантину: роз’яснення НБУ

Поділитися новиною:

Про сплату кредитів в умовах карантину: роз’яснення НБУ

Втратили дохід через карантин і не знаєте, що робити з кредитом? Чули про кредитні канікули, про скасування штрафів, але не розумієте, чи можна тимчасово не платити сам кредит та відсотки? Національний банк України надав українським банкам рекомендації для роботи з позичальниками під час карантину. НБУ звернувся до банків поставитися з розумінням до скрутного становища позичальників і реструктуризувати їхні кредити.

Отже, питання – відповідь:

❓Які кредити підлягають реструктуризації?

Кредити, які справно обслуговувалися позичальниками до 1 березня 2020 року.

❓Хто може претендувати на кредитні канікули?

Пільговий режим за кредитом можуть отримати громадяни та бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин. Всі, хто повністю або частково втратив дохід та роботу. Від бізнесу банк повинен отримати підтвердження фактів тимчасового зниження доходів або ж припинення роботи.

❓Як виглядатиме реструктуризація? Мені дозволять не платити тіло кредиту та відсотки?

Банкам запропоновано декілька варіантів. Наприклад, вас можуть звільнити від сплати тіла кредиту на час карантину з відповідним подовженням кредиту. Також вам може бути запропонована капіталізація відсоткових платежів. Усе залежить від вашої конкретної ситуації та домовленостей з банком.

❓Чи припиняють банки нараховувати відсотки?

Вони продовжать нараховувати відсотки, адже паралельно вони нараховують відсотки за депозитами своїм клієнтам. Проте сплатити ви можете їх після завершення карантину. Сьогодні заборонено накладати штрафи та пені за несвоєчасне обслуговування споживчого кредиту.

❓Чи може банк підвищувати ставки по кредитам в рамках реструктуризації?

Ні. Реструктуризація не повинна призводити до підвищення ефективної ставки та погіршення інших умов. Також банки не повинні вимагати комісій за проведення реструктуризації.

❓Як провести реструктуризацію? Мені зателефонують?

Банки мають бути активними та самостійно пропонувати пільговий режим для громадян та бізнесу, які втратили доходи через карантин. Але! Якщо банк до вас досі не звернувся, ви можете зробити це самі. Поясніть ситуацію банку та надішліть заявку на реструктуризацію.

❓Мене викликають у відділення банку для реструктуризації? Але ж в країні карантин!

Про реструктуризацію можна домовитися дистанційно. Не їдьте у відділення. Спілкуйтеся з банком онлайн і бережіть себе. Якщо у вас беззаставний кредит, вашим погодження на реструктуризацію може бути запис телефонної розмови, заявка на сайті банку, повідомлення в чаті.

❓А що робити середньому та великому бізнесу?

Це вже індивідуально. Банк розглядатиме заявку, враховуватиме фінансову звітність, поточний стан клієнта та його вразливість до економічної ситуації в країні. Криза по різному позначилась на галузях економіки. По комусь вдарила більше, по комусь менше.

❓Чи не погіршиться стан банків, якщо вони будуть масово реструктуризувати кредити?

На всі кредити, що будуть реструктуризовані до кінця вересня 2020 року, не поширюються ознаки дефолту. Це означає, що такі реструктуризації не створюють ризик для капіталу банків.

‼️Останнє, але найголовніше: кредитні канікули – це не прощення боргів. Це відтермінування їх сплати у часі. Ваш кредит – це ваша відповідальність домовитися про пільговий режим.

Зробіть перший крок назустріч банку, не чекайте, поки хтось за вас вирішить цю проблему.

Більш детально –  за посиланням

Джерело

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3913 | Переглядів: 298Дата публікації: 15:17 30.03.2020