Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
На Хмельниччині вживають превентивних заходів, аби унеможливити потрапляння та поширення коронавірусу
На Хмельниччині вживають превентивних заходів, аби унеможливити потрапляння та поширення коронавірусу

Поділитися новиною:

На Хмельниччині вживають превентивних заходів, аби унеможливити потрапляння та поширення коронавірусу

Для запобігання занесенню та поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, на Хмельниччині, відповідно до розпорядження КМУ від 3. 02. 2020 № 93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19» головою Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитром Габінетом затверджено Регіональний план протиепідемічних заходів.

Окрім того, наказом Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА від 28. 01. 2020 р.№ 17 госпітальною базою для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадкуCOVID-19, визначено КП «Хмельницька інфекційна лікарня». Лікарня розрахована на 150 інфекційних ліжок, має 16 боксів та реанімацію. Також лікарня оснащена усім необхідним обладнанням і засобами захисту для надання допомоги таким пацієнтам.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України,відповідно до розподілу з держрезерву для підсилення інфекційних відділень та лікарень Хмельницька область додатково отримає 35 пульсоксиметрів, 31 дихальний ручний апарат, 35 інфузійних насосів, 285 тис. масок медичних, апарати штучної вентиляції легень (2 одиниці) та кисневі концентратори.

Відповідно до Регіонального плану протиепідемічних заходів, утворено 4 спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Хмельницької обласної ради для транспортування та надання екстреної медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-19. Бригади забезпечені необхідними лікарськими засобами, медичним обладнанням, засобами індивідуального захисту медичного персоналу, дезінфекційними засобами, виробами медичного призначення та засобами індивідуального захисту відповідно до вимог наказу МОЗ України від 24. 01. 2020 р. № 185. Визначені спеціалізовані бригади забезпечуватимуть евакуацію (транспортування) особи, що відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, з місця виявлення та госпіталізацію у КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради з дотриманням вимог протиепідемічного режиму. Транспортування хворого буде проводитись спеціалізованим транспортом, укомплектованим необхідними засобами індивідуального захисту (ізоляційними халатами або костюмами біозахисту, респіраторами класу захисту не нижче FFP2, захисними окулярами або щитками, рукавичками медичними нітриловими та масками медичними (хірургічними).

2 березня 2020 року відбулася нарада з питань виконання заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19. Де медичними директорами лікувально-профілактичних закладів, заступниками головних лікарів з лікувальної роботи, інфекціоністами та госпітальними епідеміологами обговорені питання епідеміології, клініки, діагностики, лікування та профілактики коронавірусноі інфекції. Визначені алгоритми дій медичних працівників щодо своєчасного виявлення та госпіталізації осіб, які відповідають визначенню випадку COVID-19, як при поодиноких випадках, так і на випадок масових захворювань.

Акцент робили на проведенні просвітньої роботи серед населення. «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» розробив, розтиражував та розповсюдив серед учасників наради пам`ятки для населення щодо профілактики коронавірусної інфекції та рекомендації щодо дій при виникненні перших проявів хвороби.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3836 | Переглядів: 260Дата публікації: 10:07 04.03.2020