Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Нове в антикорупційному законодавстві
Нове в антикорупційному законодавстві

Поділитися новиною:

Нове в антикорупційному законодавстві

На даний час у чинне законодавство України вноситься багато змін, зокрема до Закону України «Про запобігання корупції». В даному матеріалі ми коротко зупинимось на двох із них.

            Так істотного розширення отримало поняття «близькі особи». Відповідно до абзаці 4 статті 1 Закону України « Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

            Доповнено статтю 1 Закону України «Про запобігання корупції» абзацами вісімнадцятим яким внесено поняття викривачі корупції. Відповідно до неї викривач- фізична особа, яка за наявності переконання , що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону,вчинених іншою особою, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою,професійною, господарською, громадською,науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання.

         

          Головний спеціаліст-юрист апарату адміністрації

     О.Мичко

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3663 | Переглядів: 342Дата публікації: 08:41 13.12.2019