Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
З початку року борг по заробітній платі в області зменшився на 6,75 млн.грн.
З початку року борг по заробітній платі в області зменшився на 6,75 млн.грн.

Поділитися новиною:

З початку року борг по заробітній платі в області зменшився на 6,75 млн.грн.

Сьогодні в облдержадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань виплати заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Провела його заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина. До участі в роботі долучилися представники структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів центральних органів влади, прокуратури, районних державних адміністрацій, окремих підприємств, що мають заборгованість по виплаті заробітної плати.

Як зауважила Світлана Павлишина, питання виплати боргів із заробітної плати, її рівня є дуже важливими, адже вони прямо впливають на добробут наших громадян, відсутність соціальної напруги, подальше соціально-економічне зростання краю. Саме тому вони перебувають на постійному контролі облдержадміністрації.

“У разі виникнення проблем на підприємстві чи його банкрутства в першу чергу заручниками ситуації стають прості люди. Наше завдання – таким ситуаціями, по можливості, запобігати та мінімізувати їх наслідки для громадян,”- наголосила заступниця.

Як повідомила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська, сума боргу по заробітній платі в області є однією із найнижчих серед регіонів України. Вона відмітила, що постійна робота тимчасових комісій, заслуховування керівників підприємств-боржників дає помітні результати. З початку року вдалося скоротити  борг із заробітної плати по області у порівнянні до початку року на 6 млн 75 тис. грн. Наприклад, по Державному підприємству «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» (м. Кам’янець-Подільський) борг зменшився на 4,595 млн. грн,  ПАТ «Полонський гірничий комбінат» (Полонський район) – на 425 тис. грн;

Також посадовець додала, що графік погашення заборгованості із заробітної плати станом на 1 червня 2019 в області виконано, але станом на цю дату в області залишається 17 підприємств-боржників із загальною сумою заборгованої заробітної плати 7,2 млн гривень. Зокрема, на:

– 3 економічно активних підприємствах борг складає 1,9 млн грн;

– 12 підприємствах-банкрутах – 4,7 млн грн;

– 2 економічно неактивних підприємствах – 602 тис гривень.

У ході засідання першим розглянули питання погашення заборгованості по економічно активних підприємствах, оскільки саме для них спільними зусиллями можна знайти реальні вирішення ситуації.

Зокрема, члени комісії заслухали інформацію щодо питання погашення боргу із заробітної плати на підприємстві Полонська ЖЕК. За результатами обговорення встановлено, що ймовірно, по зазначеному підприємству, яке перебуває в стані ліквідації, невірно подані статистичні дані, і в суму боргу по заробітній платі включені кошти, що є фактично витратами підприємства. Саме тому відповідним органам доручено з’ясувати реальний стан із заборгованістю та доповісти за місяць на наступному засіданні.

Виявлено збільшення боргу по агропромисловому закритому акціонерному товариству «Вікторія» (Старокостянтинівський район), справа про  банкрутство якого тягнеться з 2010 року. З метою вирішення питання доручено Старокостянтинівській РДА та ГУ Дергеокадастру підготувати інформацію щодо правомірності розпаювання земельних ділянок товариства та відповідності нарахування заробітної плати бухгалтеру підприємства, що є основним чинником збільшення боргу.

Щодо КП «Цивільжитлобуд» (м. Хмельницький), заборгованість по якому складає 1,3 млн.грн. вирішено заслухати інформацію прокуратури, яка має встановити відповідність правовому полю окремих фактів щодо його діяльності.

Жваве обговорення викликало питання погашення заборгованості по ПрАТ “Шепетівський гранкар’єр “Пронекс”. Воно неодноразово заслуховувалося, однак досі тривають судові засідання щодо майнових прав на підприємство, зокрема, 17 липня має відбутися слухання справи у Верховному суді. Як зауважили представники міської влади Шепетівки, лише після його завершення можна буде робити якісь кроки. Також доручено більш детально вивчити ситуацію представникам ДФС та ДВС для розробки плану подальших дій та доповісти на наступному засіданні.

Вкотре учасники засідання поспілкувалися з арбітражним керуючим, що займається питанням Хмельницького авіаційного підприємства “Поділля Авіа”. Вона зазначила, що є дуже багато питань, зокрема, по незаконному продажу земельної ділянки, яка була розділена, а частини змінили по декілька власників. Досі перебувають у розшуку автівки, що належали підприємству, не вдається з’ясувати стан справ з цілісним майновим комплексом АЗС. Тобто ситуація патова: на папері на балансі підприємства-банкрута майно є, але в реальності його немає. Це унеможливлює як його продаж та подальшу виплати заборгованості по заробітній платі, так і списання цих боргів. Вирішено звернутися із запитом до Держгеокадастру з метою відстежити, яким чином та на яких підставах відбувався поділ та продаж земельної ділянки.

Окрім питання виплати боргів, на засіданні звернули увагу і на питання збільшення рівня середньої заробітної плати. Зокрема, Світлана Лукомська констатувала, що за рівнем заробітної плати у квітні місяці область посіла 17 місце по Україні

Середній розмір номінальної заробітної плати штатного працівника у квітні поточного року по області становив 8234 гривні. За останні 12 місяців (відносно квітня 2018 року) рівень заробітної плати збільшився на 17,7% і склав 80,2% заробітної плати по Україні (10269 гривень).

Найвищий рівень оплати праці у квітні 2019 року спостерігався у фінансовій та страховій діяльності (13661,5 грн.), державному управлінні й обороні; обов’язковому соціальному страхуванні (11106,6 грн.), сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві (10356,6 гривень).

Водночас, найнижчий розмір заробітної плати залишається у працівників тимчасового розміщування й організації харчування (4555,6 грн.), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (5713,6 грн.), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (5999,7 грн.), діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (6392,0 грн.), надання інших видів послуг (6485,6 грн.).

Серед районів та міст обласного значення, за моніторинговими даними, найвищі розміри середньої заробітної плати у квітні місяці спостерігались у Старокостянтинівському районі – 17967 грн.;  Славутському районі – 9678 грн.;  Хмельницькому районі – 9288 гривень.

Найнижчі  – у   Теофіпольському (6389 грн.),  Білогірському (6982 грн.), Шепетівському  (7155 грн.) у районах.

Світлана Лукомська в черговий раз наголосила, що місцева влада має вживати усіх можливих заходів, аби легалізувати працівників, а також проводити роботу щодо запобігання виплат заробітної плати “у конвертах”. Саме такі дії допоможуть не лише виправити загальнообласний показник, а й забезпечити соціальний захист працівників та гарантувати їм достойний рівень пенсійного забезпечення у майбутньому.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3636 | Переглядів: 168Дата публікації: 23:40 26.06.2019