Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Хмельниччина отримала 35 млн.грн. на забезпечення шкіл якісним інтернет-зв’язком
Хмельниччина отримала 35 млн.грн. на забезпечення шкіл якісним інтернет-зв’язком

Поділитися новиною:

Хмельниччина отримала 35 млн.грн. на забезпечення шкіл якісним інтернет-зв’язком

Україна стала на шлях розвитку цифрових технологій, а тому розбудова оптоволоконних мереж та впровадження передових технологій передачі даних, що дозволяють отримати доступ до швидкісного інтернет-зв’язку – це важлива і необхідна інвестиція. Саме на цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина на робочій нараді за участю представників найбільших інтернет-провайдерів області, що відбулася 31 липня в ОДА.

Зустріч була організована задля обговорення та оцінки спроможності надавачів інтернет-послуг реалізувати проект з підключення до світової мережі найбільших шкіл області, що розташовані у сільській місцевості. До участі в ній також долучилися т.в.о.заступника голови облдержадміністрації Сергій Ткачук, директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич, представники Департаментів освіти і науки та економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА.

Як пояснила Світлана Павлишина, ще навесні відповідно до постанови Кабміну, область отримала значні кошти субвенції з державного бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти. У їх числі – і 35 млн. грн. на підключення до інтернету загальноосвітніх навчальних закладів. Особлива увага зверталася на кількість учнів, що навчаються у закладі, а також чи він зараз є або у перспективі має бути опорним. Також, згідно постанови, до переліку можуть бути включені лише ті школи, у яких навчається не менше 100 учнів. Департамент освіти і науки, відповідно до вимог цієї постанови, визначив перелік із 254 шкіл, які потребують підключення. З них виділено було 6 закладів І черги, 18 – ІІ черги та 230 – ІІІ черги.

 

Разом з тим, постанова чітко регламентує, що кошти мають бути виділені на підключення до мережі з швидкістю передачі даних не менше 100МБ. Оптимальним варіантом досягнення такої швидкості є підключення до оптоволоконного кабелю. Саме тут, за словами Світлани Андріївни, і виникла основна проблема, шляхи вирішення якої вже декілька місяців шукають в ОДА. У багатьох населених пунктах такі кабелі не прокладені, а норми постанови виписані таким чином, що не дозволяють використовувати кошти на підведення оптоволокна. Очікувалося, що до постанови можуть внести необхідні зміни, аби ця колізія була усунута, однак наразі у зв’язку з політичними процесами в державі, цього найімовірніше не станеться.

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3618 | Переглядів: 175Дата публікації: 11:41 01.08.2019