Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відтепер за програмою “Доступні ліки” можна отримати безоплатно 78 препаратів
Відтепер за програмою “Доступні ліки” можна отримати безоплатно 78 препаратів

Поділитися новиною:

Відтепер за програмою “Доступні ліки” можна отримати безоплатно 78 препаратів

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2019 року завершено формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації по урядовій програмі «Доступні ліки». У новій редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій.

Національна служба здоров’я України вперше здійснювала формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Нова редакція Реєстру містить 254 лікарських засобів, що підлягають реімбурсації. З них за нозологіями: 195 – для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – діабету ІІ типу, 14 – бронхіальної астми.

У новому Реєстрі кількість безоплатних ліків для пацієнтів зросла на 14 позицій, з 64 до 78. До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й країн ЄС, Ізраїлю.

Зауважимо, що станом на 16 серпня на Хмельниччині виписали майже 191 тисячу електронних рецептів, з них погашено майже 160 тисяч, що становить 84% від загальної кількості. Традиційно, найбільшу кількість рецептів отримали пацієнти із серцево-судинними захворюваннями – 153 тисячі. Понад 31 тисячу рецептів виписали хворим на цукровий діабет, а 6 тисяч – хворим на бронхіальну астму.

Найбільше рецептів виписано у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському, що зрозуміло, адже це найбільші міста в області. А от Ізяслав, де пацієнти отримали майже 10 тисяч рецептів на “Доступні ліки”, обігнав Старокостянтинів та Славуту, що свідчить про активну роботу сімейних лікарів Ізяславського ЦПМСД.

Як активність сімейних лікарів впливає на кількість обізнаних з можливостями програми “Доступні ліки” дуже гарно видно із статистичних даних щодо кількості рецептів, виписаних у селах. Так, лідерами в області є с.Гвардійське та с.Мукша Китайгородська, де виписали рецептів більше, ніж в таких районних центрах, як Дунаївці та Стара Синява.

Нагадаємо, НСЗУ реалізує урядову програму реімбурсації з 1 квітня 2019 року. Завдяки використанню електронних інструментів оновлена програма “Доступні ліки” стала зручнішою і для пацієнтів, і для аптек. Аптека має один договір з НСЗУ на участь у програмі, пацієнт може отримати електронний рецепт у лікаря, якого обрав за декларацією, а отримати свої «Доступні ліки» можна у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, – незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

Переглянути оновлений перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації по урядовій програмі «Доступні ліки», можна тут. Також відповіді на питання щодо реалізації програми «Доступні ліки» можна отримати, зателефонувавши на контакт-центр НСЗУ за коротким номером 16-77.

За матеріалами НСЗУ

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3371 | Переглядів: 295Дата публікації: 14:35 16.08.2019