Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Небезпека спалювання пожнивних решток
Небезпека спалювання пожнивних решток

Поділитися новиною:

Небезпека спалювання пожнивних решток

На Хмельниччині, як і в більшості регіонів України, розпочалась жнивна кампанія. Масове спалювання стерні та соломи після збору врожаю призводить до пожеж, знищення флори та фауни, надзвичайних ситуацій.

При випалюванні пожнивних решток згоряє родючий поверхневий шар ґрунту, гинуть тварини та птахи, знищується рослинний покрив.

Підпали повністю знищують мікрофлору ґрунту, яка формує найбільш родючий шар 2-5 см. За температури вище 100° С спалюється гумус, втрати якого становлять 800 кг/га. На відновлення 1 см гумусу природі потрібно 100 років.

Не знищення шляхом спалювання, а використання сухих рослинних рештків на підстилку, компостування, заробка їх в ґрунт з внесенням азотних добрив покриває дефіцит органічної речовини в ґрунті на 20-25%, підвищує родючість ґрунтів, а також урожайність сільськогосподарських культур.

Наголошуємо, що категорично забороняється випалювати пожнивні залишки, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу них. Пам’ятайте, що пожежу  легше попередити, ніж ліквідовувати її наслідки!

За інформацією Департаменту природних
ресурсів та екології облдержадміністрації

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3262 | Переглядів: 356Дата публікації: 20:44 05.07.2019