Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Вшанували пам'ять жертв Голокосту
Вшанували пам\

Поділитися новиною:

Вшанували пам'ять жертв Голокосту

77 років тому, в урочищі Тудин, що поблизу с.Тростянка відбулись трагічні події, які залишили важку і незагоєну рану у душах тих людей, які стали свідками кривавого терору німецьких загарбників і у душах їх нащадків.

Саме тут, в червні 1942 року, було розстріляно 3 413 євреїв, які проживали на території нашого району. Фашистський терор здійснювався скрізь, де ступала нога німецького солдата. Єврейське населення знищувалось, як правило, в місцях їх проживання. Історія нагадує нам про трагічні події, які відбувались в Латвії та Естонії, Білорусії та Україні. Так, на Західній Україні німці влаштували погроми вже наприкінці червня – початку липня 1941 року. У Львові в період з 30 червня по 3 липня було вбито 4 тисячі євреїв, а 25-27 липня – ще близько двох тисяч. Через кілька днів після захоплення німцями Луцька, там було вбито дві тисячі євреїв, а з 27 тисяч євреїв Рівного - 21 тисяча була вбита в листопаді 1941 року.

Як зазначив голова Білогірської ОТГ Василь Мельник, були знищені не просто люди – була знищена унікальна місцева єврейська культура, що входила до складу світового надбання.

Треба відзначити велику кількість українців, які під час окупації під страхом знищення або заслання до концтабору переховували євреїв у своїх хатах. Єврейська організація Яд Вашем визнала героями 1755 українців з числа тих, хто, ризикуючи життям, рятував євреїв. Видатним рятівником євреїв був митрополит Андрій Шептицький.

Вшанувати загиблих людей прийшли як жителі райцентру, так і навколишніх сіл. На заході, організованому Білогірською селищною радою спільно з працівниками районного будинку культури були присутні учасники єврейської общини благодійного фонду Хесед Бешт м.Хмельницький. Молитва, виступ народного аматорського театру під керівництвом М.Хоменка, вчителя з Залужжя Дембіцької Г.А. та інших учасників дійства не залишили спокійним жодного присутнього.

Сьогоднішній захід – мала частинка того, що ми можемо зробити для вшанування пам’яті загиблих. Але трагічних помилок минулого неможливо виправити, вбитих – не воскресити. Засвоїти уроки історії та не допустити їх повторення – обов’язок сучасних політиків перед теперішнім і прийдешнім поколінням.

Пам’ятаймо свою історію, поважаймо один одного і бережімо мир на Землі.

За матеріалами Білогірської селищної ради

 
Альбом: Вшанували пам'ять жертв Голокосту
Альбом: Вшанували пам'ять жертв Голокосту
Альбом: Вшанували пам'ять жертв Голокосту
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3243 | Переглядів: 356Дата публікації: 08:49 27.06.2019