Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
У закладах освіти посиляться заходи імунізації для протидії кору
У закладах освіти посиляться заходи імунізації для протидії кору

Поділитися новиною:

У закладах освіти посиляться заходи імунізації для протидії кору

Спалах кору в Україні триває вже другий рік. Нині Хмельницька область має найбільший інтенсивний показник захворюваності. Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

   Отож, спільним листом МОЗ та МОН України від 06.09.2018 № 05,2-11/235301, 1/9-537 щодо напруженої епідеміологічної ситуації заборонили відвідування закладів освіти невакцинованим дітям. 

Також, з 2000 року в Україні діє Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб». У статті 15 цього Закону прописано: дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів (виховних, навчальних, оздоровчих та інших) не дозволяється.

    Тобто своїм спільним листом  Міністерство охорони здоров‘я України та Міністерство освіти і науки України не встановлювали жодних нових заборон, а лише нагадали про діючі в Україні норми Закону та необхідність їх дотримання з огляду на рівень захворюваності населення.

   Чи порушується такою забороною право дітей на освіту? Адже згідно зі статтею 53 Конституції України, яка має вищу юридичну силу понад будь-який інший закон, кожен має право на освіту.

   Ні. І справа не в тому, що діти сьогодні мають право навчатися вдома. А в тому, що «людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю» (стаття 3 Конституції України). Тому запобігання поширенню інфекційних хвороб є прямим обов’язком держави та її громадян, аби цю найвищу цінність зберегти.

   Водночас,  і юридично все правильно. Адже, дітей не відсторонюють від освіти. Згідно із законом України про захист населення від інфекційних хвороб, вони не можуть навчатися лише в організованих колективах, щоб не наражати на небезпеку людей, які не захищені і поряд із ними перебувають. Відтак, кожен заклад освіти повинен це питання вирішити для себе – як буде організоване навчання для таких дітей удома. 

    Отож, що ж потрібно робити батькам, якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком?

   Якщо профілактичні щеплення дітям не можна провести у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його. Проте за постановою цього ж консиліуму дітям може бути заборонено відвідувати школи і садки у разі ускладнення епідемічної ситуації.

    Також, до 13 травня батьки можуть самотужки звернутися в територіальний центр ПМСД та провести щеплення своєї дитини (але лише за присутності батьків). Після 13 та до 23 травня, у школах працюватимуть мобільні бригади медиків, проводитимуть щеплення дітей, які його не мають. З місцем та графіком роботи таких бригад можна буде ознайомитися на сайті відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за адресою http://bilrvo.gov.ua та сайтах закладів освіти. Для того щоб учень міг пройти вакцинування, обов’язковою є письмова згода батьків, адже щеплення є добровільним. В іншому разі – письмова відмова.

Отож, шановні батьки, варто пам’ятати, що вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку здоров’я вашої дитини.

 
 
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3129 | Переглядів: 554Дата публікації: 09:17 07.05.2019