Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Чи можуть малолітні особи безоплатно приватизувати земельні ділянки із земель державної та комунальної власності?
Чи можуть малолітні особи безоплатно приватизувати земельні ділянки із земель державної та комунальної власності?

Поділитися новиною:

Чи можуть малолітні особи безоплатно приватизувати земельні ділянки із земель державної та комунальної власності?

Статтею 121 Земельного кодексу України визначено право кожного громадянина України на безоплатне отримання у власність земельних ділянок із земель державної та комунальної власності за відповідними видами користування у межах норм, визначених вказаною статтею.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянам визначений ст. 118 зазначеного Кодексу. Так, частиною шостої вказаної статті, передбачено, що: «громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства)».

Статтею 31 Цивільного кодексу України, малолітня особа визначена як особа, яка не досягла чотирнадцяти років.

Частинами першою-другою статті 25 Цивільного кодексу України визначено, що: «здатність мати цивільні права та обов'язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи… Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження».

Відповідно до частини першої статті 26 Цивільного кодексу України: «усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов'язки».

Відповідно до статті 31 Цивільного кодексу України малолітня особа має часткову дієздатність і має право: самостійно вчиняти дрібні побутові правочини та здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом.

Відповідно до частини першої статті 237 Цивільного кодексу України:«представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє». Частина третя цієї ж статті визначає, що: «представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства».

Відповідно до частини першої статті 239 Цивільного кодексу України: «правочин, вчинений представником, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки особи, яку він представляє».

Частина перша статті 242 Цивільного кодексу України говорить, що: «батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей».

Частиною шостою статті 203 Цивільного кодексу України встановлено, що: «правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей». Безоплатна приватизація земельної ділянки не відноситься до таких правочинів.

Земельним та Цивільним кодексами України, а також іншими законодавчими актами реалізація права на безоплатну передачу земельної ділянки не віднесено до тих дій, які не можуть вчинятись фізичними особами не самостійно, а через представників.

Враховуючи викладене, малолітні особи мають право на безоплатну передачу їм у власність земельних ділянок із земель державної та комунальної власності. Подання заяви, передбаченої частиною шостою статті 118 Земельного кодексу України, а також здійснення інших необхідних дій, пов’язаних із такою приватизацією, мають здійснювати від їх імені їх батьки (усиновлювачі).

За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/3004 | Переглядів: 298Дата публікації: 14:57 05.03.2019