Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
На ХАЕС в рамках виконання робіт з продовження експлуатації модернізують перевантажувальну машину
На ХАЕС в рамках виконання робіт з продовження експлуатації модернізують перевантажувальну машину

Поділитися новиною:

На ХАЕС в рамках виконання робіт з продовження експлуатації модернізують перевантажувальну машину

На першому енергоблоці Хме­ль­ницької АЕС триває ремонтна кампанія, у ході якої реалізується програма з продовження терміну його експлуатації. В даний час велика увага спе­ціа­лістів спрямована на модернізацію перевантажувальної машини у реакторному відділенні.

Для техноло­гічних процесів на Хмельницькій АЕС перевантажувальна машина має надзвичайне значення. У реакторному відділенні вона використовується для вивантаження відпрацьованих тепловиділяючих збірок з реактора і установки їх в басейні витримки, завантаження «свіжих» теплови­діляючих збірок в реактор та контролю їх  висотного положення, установки відпрацьованих касет в чохол транспортного контейнера, тощо.  В рамках модернізації перевантажувальної машини заплановано оновити всі підшипники, електродвигуни з редукторами, приводи робочої та телевізійної штанги, телевізійну камеру, всю кабельну продукцію та датчики контролю.

За словами начальника цеху по ремонту тепломеханічного устат­кування реакторного відділення енергоремонтного під­роз­ділу Ігоря Причти, модернізацією перевантажувальної машини займаються, окрім спеціалістів ХАЕС і вітчизняних підрядників, й представники угорських компаній. Роботи виконуються у відповідності до проекту модернізації в терміни перед­бачені графіком виконання даних робіт.

Основні роботи з модернізації виконують спеціалісти ТОВ «Атом­мон­таж­­сер­віс», Монтажне управ­ління №13, ТОВ «ПриладСистеми», ТОВ «Серт­центр АСУ». Проведення шеф-­нагляду­ за монтажем та пуско­налагоджуваль­ними роботами механічної частини проводяться представниками угорської фірми Ganz Engineering and Energetics, а системи управлін­ня та електричної частини, нагляд за пускона­лагоджувальними роботами довірено спеціалістам EVIG Engineering Co Ltd  (Угорщина). Вони,  зокрема,  причетні до перевірок  блоків живлення,  комунікації між мікрокомп’ютерними вузлами, тестування зовнішніх комунікаційних контак­тів, стану програм і плат, виконання операцій в режимі «Симуляція».

У ході ремонтної кампанії роботи з модернізації перевантажувальної машини планується завершити у першій декаді лютого нинішнього року. Пізніше буде реалізована низка технологічних процедур, що дасть можливість ввести перевантажувальну машину в дослідну експлуатацію та виконати завантаження палива в реактор, а в подальшому прийняти рішення про введення її в промислову експлуатацію і продовження терміну експлуатації.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2930 | Переглядів: 382Дата публікації: 11:57 29.01.2019