Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Колядувала Білогірщина
Колядувала Білогірщина

Поділитися новиною:

Колядувала Білогірщина

Що є незмінним атрибутом різдвяних свят? Звісно, це дзвони, дзвоники, дзвіночки… Їхній мелодійний спів - особливий атрибут Різдва! Тому уже другий рік поспіль районний будинок культури спільно з духоменством Білогірщини проводить різдвяний благодійний концерт "Різдвяні дзвони".

 Саме у таку мистецьку форму трансформувався фестиваль Колядок, який крококував Білогірщиною з року в рік й збирав на головній сцені краю білих гір найщиріших та наймайстерніших колядників.
Так сталося й цьогоріч. Різдвяний концерт зібрав разом та об'єднав церковні хори та колективи художньої самодіяльності не лише з Білогірщини, а й з сусідніх районів та областей України, й на сцені прозвучали віртуозні твори, в яких колядники співати як сотні різдвяних дзвонів.
На концерт, який проходив напередодні одного із найбільших в Україні православних свят, Хрещення Господнього, зібрався повний зал глядачів, що створювало добру та теплу атмосферу дійства.
На сцені - вертеп. Навпроти - зеленобока красуня, яка сіяла сотнями різнобарвних вогнів. І як пересічному глядачеві, хотеться поринути у дитинство, туди, де віриш у магію святкових днів, де віриш у силу добра. Зрештою, у ці святкові дні хочеться вірити, що людська любов та віра у Бога сильні, що кожне слово буде почуте Господом і Різдвяна зірка осяє нашу землю і наші душі теплом та миром. Й хочеться примножувати своїми вчинками у світі добро. Тому було вирішено спільно з благодійним фондом «Калиновий шлях» провести збір коштів на лікування Миколи Бендія, бо нашому земляку зараз дуже потрібна підтримка й утвердження віри, що йому вдасться вистояти у цих важких життєвих випробуваннях. Так, під час концерту було зібрано 4254 грн. Хочеться подякувати усім небайдужим людям, які відгукнулися на прохання про допомогу й проявили милосердя. Зібрані кошти уже передані Наталії Бендій, мамі Миколи.
З різдвяними святами білогірчан та гостей концерту привітали протоієрей Олександр Теравський, Благочинний Білогірського округу УПЦ, отець Степан Маковський, Благочинний Білогірського району Православної Церкви України. Присутніх привітали й директор районного будинку культури Анжела Дзицюк. Також усім колективам -учасникам були вручені грамоти за участь у концерті "Різдвяні дзвони".
Благодійним концертом білогірчани завершили цикл новорічно-різдвяних свят, а працівники культури ставили перед собою мету показати яка багата та різноманітна духовна скарбничка, адже на сцені виступило понад десять колективів й за весь концерт не повторилася жодна колядка чи щедрівка.
Під час концерту можна було насолодитися неперевершеним звучанням хору священників Рожищенського Благочиння Волинської єпархії. Адже, від колядок у їхньому виконанні мурашки йшли по шкірі, втрачався відлік часу й на душі ставало легко та спокійно.
Порадували глядачів й церковні хори із Білогір’я, а саме: церковний хор храму Різдва Пресвятої Богородиці та хор храму Першомученника архідиякона Стефана, церковний хоровий колектив із Степанівки. Долучився до різдвяних піснеспівів хор священиків ПЦУ Хмельницької єпархії.
Кожний номер концертної програми дарував надзвичайну естетичну насолоду, змушував трепетати душу і викликав гордість за те, що саме ти є маленькою частинкою нації, котра має таку багату культурну спадщину.
Відкривав концерт "народний аматорський" фольклорний гурт "Забава". У концерті взяли участь колектив "Фантазія" дитячої школи мистецтв, сімейний ансамбль Усенків, ансамбль "Родовід" с.Паньківці, а також вокальні ансамблі із Хорошева та Сивок.
І хоча кожен колектив, який виступав того вечора на сцені, можна назвати своєрідною родзинкою і мав величезний успіх у глядачів, особливо бурхливі оплески отримали гості із Теофіпольщини - хор ім. Антона Ярошука Новоставецького закладу культури.
За лаштунками сцени залишилося те, скільки сили, енергії, здоров’я витратили працівники районного будинку культури на вирішення організаційних питань, написання сценарію та проведення репетицій, на поверхню ж вийшло те, чого від нас так сильно того вечора чекали — запал, позитивні емоції, радість та самовіддача.
Благодійний різдвяний концерт «Різдвяні дзвони» згуртував людей, змусив замислитися над одвічними людськими цінностями, спонукав бути добрішими та милосерднішими один до одного. Й сам захід пройшов на одному подиху, незалишаючи нікого байдужим, сіючи в серцях зерно віри в те, що такий концерт обов’язково має зробити чиєсь життя трішки теплішим та світлішим.
Отож, нехай оте світле, радісне і добре з колядками і щедрівками увійде у кожну оселю.
Анжела Дзицюк, директор РБК

Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Альбом: Колядувала Білогірщина
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2912 | Переглядів: 547Дата публікації: 08:33 21.01.2019