Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
З 2019 року будівельний паспорт буде видаватися на будинки площею до 500 кв. м.
З 2019 року будівельний паспорт буде видаватися на будинки площею до 500 кв. м.

Поділитися новиною:

З 2019 року будівельний паспорт буде видаватися на будинки площею до 500 кв. м.

01 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Вказаним Законом, зокрема, вносяться зміни у ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Будівельний паспорт забудови земельної ділянки. Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі – будівельний паспорт). Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

Таким чином, з 01.01.2019 року, на підставі будівельного паспорта можна буде будувати індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарські будівлі і споруди, гаражі, елементи благоустрою та озеленення земельної ділянки. Разом із тим, Закон не передбачає внесення змін у п. 4 ч. 4 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо звільнення від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

А також вносяться доповнення у п.4 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»:  до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва:

11) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель сільськогосподарського призначення;

12) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до будівель і споруд підприємств харчової промисловості;

13) об’єктів, які згідно з державним класифікатором будівель та споруд належать до силосів для зерна та складських майданчиків (для зберігання сільськогосподарської продукції).

 

За інформацією відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2895 | Переглядів: 487Дата публікації: 11:39 09.01.2019