Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбулось засідання колегії РДА
Відбулось засідання колегії РДА

Поділитися новиною:

Відбулось засідання колегії РДА

27 грудня голова райдержадміністрації Роман Муляр провів останнє у 2018 році засідання колегії районної державної адміністрації на яке були запрошені керівники окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації.

1. Про дотримання в районі  мінімальних гарантій в оплаті праці та проведену роботу щодо  підвищення рівня заробітної плати.  2. Про стан розроблення та оновлення містобудівної документації на території району.

3.Про план роботи районної державної адміністрації на 2019 рік та І квартал 2019 року.

Стосовно першого питання присутніх інформувала начальник  управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Наталія Кашперук. Управлінням соціального захисту населення згідно до покладених обов’язків спільно з іншими соціальними партнерами проводилась робота по забезпеченню дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, підвищення рівня заробітної плати працівникам району, а також недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. За оперативними даними станом на 27 грудня 2018 року заборгованість з виплати заробітної плати в районі по ТзОВ «Білогір’ямолокопродукт» у сумі 75,0 тис.грн..

Згідно опитування підприємств та організацій в телефонному режимі, середній розмір заробітної плати штатних працівників за листопад 2018 року становить 6521,83 грн., що на 13,05 грн., або на 0,20 % більше , ніж за жовтень 2018 року (6508,77грн.), а за листопад 2017 року середній розмір заробітної плати одного штатного працівника становив 6309,22 грн. Зробивши порівняння бачимо, що рівень заробітної плати за листопад 2018 року збільшився на 212,61 грн., відносно листопада 2017 року або на 3,26 %.

В розрізі основних галузей середня заробітна плата в порівнянні листопада 2018 року до жовтня 2018 року становила по звітуючих підприємствах:

- сільське господарство - 6680,74 грн., зменшилась до жовтня 2018 року на 317,58 грн., або на 4,54%;

- промисловість — 7281,75 грн., зменшилась до жовтня 2018 року на 693,43 грн., або на 8,69%;

- державне управління — 9732,54 грн., збільшилась до жовтня 2018 року на 647,43 грн., або на 6,65 %,

- освіта - 5350,92 грн.

- охорона здоров'я та надання соціальної допомоги - 5260,97 грн.

- мистецтво, спорт, розваги та відпочинок - 3778,57 грн.

Також за ініціативою управління було створено робочу групу з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення заробітної праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та розроблено заходи щодо підвищення рівня оплати праці та дотримання вимог законодавства у частині мінімальної заробітної плати в районі.

Підготовлено та проведено 12 спільних засідань робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення в районі та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати ( грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на яких заслухано 24 керівники підприємств різної форми власності, які виплачували заробітну плату нижче законодавчо встановленої нижче 3723,00 грн. При детальному аналізі даних підприємств вияснено, що на більшості підприємств працівники працювали не повний робочий місяць, що й стало причиною зменшення рівня заробітної плати.

Управлінням соціального захисту проводиться моніторинг зайнятості працівників при якому з’ясовуються причини виплати заробітної плати нижче мінімальної, здійснюється індивідуальна роз’яснювальна робота з роботодавцями та вручаються «пам’ятки» щодо відповідальності за порушення трудового законодавства, а їх працівникам - з приводу важливості та переваг офіційного працевлаштування, а також про основні права під час перебування в трудових відносинах. Також проводяться спільні заходи з місцевими органами самоврядування на території яких проводять свою господарську діяльність, в тому числі і ФОП (фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю.

Проводиться моніторинг щодо працівників бюджетних установ Білогірського району, які протягом січня-листопада 2018 року отримували заробітну плату нижче щ законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати з 01 січня 2018 року на Р рівні 3723,00 гривень.

р Протягом даного періоду спеціалістами управління разом з соціальними партнерами-членами робочої групи було проведено рейди семінари по ФОП, які використовують найману працю, за цей час проведено 25 таких рейдів.

Також з метою сприяння легалізації трудових відносин протягом січня-листопада 2018 року проведено 35 рейдів на об’єкти приватного підприємства на території Білогірської та Ямпільської селищних рад, Ставищанської, Юровецької, Перерослівської, Сивковецької, Вільшанецької, Гулівецької, Залужської, Йосиповецької, Хорошівської, Сушівецької сільських рад.

В загальному, після аналітичного аналізу зайнятості працівників ПОУ району малий рівень заробітної плати в районі пояснюється в основному неповною зайнятістю, а також через тимчасову втрату працездатності.

З метою забезпечення трудових прав працівників мешканців району в управлінні соціального захисту населення Білогірської районної державної адміністрації працює телефонна “гаряча лінія” з питань дотримання законодавства про працю (тіньової оплати праці у “конвертах”, невиплати заробітної плати, її виплати у розмірі нижчому від мінімального рівня, використання праці неоформлених найманих працівників). Для цього постійно через районну газету повідомляється телефон довіри УСЗН РДА 2-09-56. Постійно проводиться висвітлення питань оплати праці та соціально-трудових відносин через ЗМІ і на сайті адміністрації.

Управління соціального захисту населення також проводить реєстрацію колективних договорів підприємств, установ та організацій району. При проведенні реєстрації колективних договорів здійснюється експертиза щодо відповідності їх положень нормам законодавства, Генеральній, регіональній, галузевим угодам, а також дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, у тому числі мінімального розміру заробітної плати, встановленої законодавствам.

Станом на 27 грудня 2018 року зареєстровано 142 колективних договорів. Колективними договорами охоплено 5748 працюючих в районі.

 

По розробленню містобудівної документації інформував начальник відділу містобудування та архітектури Василь Кривий. Він повідомив, що в районі проведена відповідна робота, а саме:

- визначено інвестиційно привабливі території населених пунктів, в яких ведеться інвестиційна діяльність для забезпечення їх в першу чергу відповідною містобудівною документацією;

- на смт. Білогір'я і смт. Ямпіль виготовлені картографічні матеріали, по смт.Ямпіль виготовлений генеральний план та історико-архітектурний опорний план (розглянуті на містобудівній раді і знаходиться на погодженні в Міністерстві культури України), виготовлений історико-архітектурний опорний план на смт.Білогір’я і погоджений в Міністерстві культури і туризму 01.02.2017 №43/10/61-17, виготовлений генеральний план на смт Білогір'я і затверджений рішенням сесії Білогірської селищної ради №6-16/2017 11.05.2017;

- виготовлені картографічні матеріали на 48 сіл, кошти проплачені;

- виготовлені генеральні плани на 24 села і з них на 22 село виготовлені генеральні плани з планами зонування, всі вони розглянуті на обласній містобудівній раді;

- селищним та сільським радам райдержадміністрація направила листи з пропозиціями винайти кошти на виготовлення та оновлення генеральних планів на всі населені пункти району в 2016 році, на нараді з селищними та сільськими головами 9.12.2015 було знову розглянуте питання прискорення розроблення містобудівної документації на всі населені пункти району;

- стан оновлення і розроблення містобудівної документації розглянуто на колегії райдержадміністрації 29.12.2016 року, розпорядженням голови райдержадміністрацїї від 29.12.2016 року № 392/2016-р рекомендовано місцевим радам при формуванні бюджетів на 2017 рік передбачити кошти на зазначені цілі, на черговій колегії райдержадміністрації 28.12.2017 року знову було розглянуте дане питання і було прийняте розпорядження голови райдержадміністрації № 365/2017-р від 28.12.2017р., де рекомендовано місцевим радам передбачити кошти на розроблення містобудівної документації на 2018 рік ;

 - дане питання також було розглянуте в 2017 році на черговій сесії районної ради, прийнято рішення про прискорення розроблення генеральних планів.

Прийнято на черговій сесії районної ради програму забезпечення містобудівною документацією населених пунктів району і оновлення схеми планування району з розрахунками вартості виготовлення на 2016-2017 роки. Розроблена аналогічна програма на 2018-2019 роки і прийнята на черговій сесії у 2018 році.

В райдержадміністрації в кінці січня 2016 року проведено співбесіду з головами селищних та сільських рад по питаннях будівництва і ремонтів об’єктів, виділенню коштів на містобудівну документацію на чергових сесіях рад в березні 2016 року. Сесії проведені. Ще 10 сільських рад передбачили кошти на виготовлення топографо-геодезичних матеріалів та генпланів.

На даний час виготовлені генеральні плани з планами зонування на с.Довгалівка , с.Москалівка Довгалівської сільської ради, с.Сушівці та с.Водички Сушовецької сільської ради, с.Квітневе, с.Соснівка, с.Весняне, с.Соснівочка, Квітневської сільської ради, с.Мокроволя, с.Жемелинці, с.Окіп Мокроволянської сільської ради, с.Тростянка,           с.Карасиха, с.Українка, с.Закіт Білогірської селищної ради,

с.Вікнини, с.Дзвінки, с.Надишень Вікнинської сільської ради, с.Залужжя, с.Корниця, с.Шельвів, с.Вікентове Залузької сільської ради, с.Йосипівці Йосиповецької сільської ради, с.Лепесівка Ямпільської селищної ради. Дані генплани розглянуті на обласній містобудівній раді. Генеральні плани на с.Українка і с.Закіт затверджені рішенням сесії Білогірської селищної ради від 11.05.2017 №6-16/2017. Затверджені генеральні плани на села Квітневської, Мокроволянської, Залузької сільських рад та на с.Тростянка і с.Карасиха Білогірської селищної ради. Завершується розроблення генпланів на с.Гулівці, с.Жижниківці, с.Синютки.

Виготовлені картографічні матеріали на с.Семенів, с.М.Боровиця, с.Шимківці і перераховано кошти.

Виділення  коштів на містобудівну документацію місцевими радами

розглянуте в лютому 2017 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Альбом: Відбулось засідання колегії РДА
Альбом: Відбулось засідання колегії РДА
Альбом: Відбулось засідання колегії РДА
Альбом: Відбулось засідання колегії РДА
Альбом: Відбулось засідання колегії РДА
Альбом: Відбулось засідання колегії РДА
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2864 | Переглядів: 644Дата публікації: 13:48 27.12.2018