Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Які податки та збори необхідно сплатити при укладанні договору купівлі-продажу земельної ділянки для ведення ОСГ?
Які податки та збори необхідно сплатити при укладанні договору купівлі-продажу земельної ділянки для ведення ОСГ?

Поділитися новиною:

Які податки та збори необхідно сплатити при укладанні договору купівлі-продажу земельної ділянки для ведення ОСГ?

У рамках проекту “Я маю право”, який реалізується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники відділу «Білогірське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують.

У процесі укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, розміри якої не перевищують норм безоплатної приватизації, Вам необхідно буде сплатити певні податки та збори.

         Таким чином, щодо сплати податку:

1)   якщо в звітному (календарному) році операція з продажу цієї земельної ділянки здійснюється вперше та земельна ділянка знаходиться у власності громадянина більше трьох років (це правило не поширюється на земельні ділянки отримані фізичними особами у спадщину), то операція не оподатковується;

2)   якщо хоча б одна із вищевказаних умов не виконується, то вказана операція з купівлі-продажу земельної ділянки підлягає сплаті податку на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такої земельної ділянки.

Якщо стороною договору купівлі-продажу є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну).

 Так, якщо покупцем земельної ділянки виступає юридична особа та не виконуються умови, за яких операція не оподатковується, то юридичній особі необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% як податковому агенту. Також юридична особа-покупець в якості податкового агента сплачує і 1,5% військового збору.

 

У разі, якщо покупцем є фізична особа, то податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу сплачує саме фізична особа. В тому числі необхідно сплатити й 1,5% військового збору.

 Також необхідно врахувати, що за посвідчення договорів відчуження земельних ділянок фізичною особою обчислюється та справляється державне мито в розмірі 1 % від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

 

За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2754 | Переглядів: 394Дата публікації: 15:30 29.11.2018