Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Виставка іграшок-амігурумі
Виставка іграшок-амігурумі

Поділитися новиною:

Виставка іграшок-амігурумі

Сьогодні в музеї відбулася виставка іграшок-амігурумі майстрині з Ямполя Катернюк Людмили. Тут представлено 20 предметів зроблених умілими руками майстрині. На виставку завітали учні 5 та 6 класів Білогірського ліцею ім..І.О.Ткачука. Аміґурумі з японської перекладають дослівно як «в'язана м'яка іграшка». Цьому мистецтву уже сотні років, але відомим і популярним воно стало лише протягом останніх 10-15 років. Так, у 2002 році з’явилася навіть Японська Асоціація Амігурумі. Отже, усе офіційно і законно.

Японське мистецтво в'язання гачком чи спицями популярне і в Україні. Щоправда, не всі майстрині знають, як воно називається і які особливості має. У техніці амігурумі виготовляють маленьких іграшкових звіряток або людиноподібних істот, головні убори, тістечка, овочі і фрукти, мініатюрні кошички і героїв аніме.
Японці особливо люблять різні «їстівні» амігурумі — маленькі торти, суші, цукерки та інші в’язані «страви».
Для японців амігурумі – це не тільки вид мистецтва, а філософія. Предки сучасних японців вірили в те, що маленькі фігурки тварин і людей захищають будинки від злих духів. Саме тому японці колись використовували амігурумі як обереги. Прийнято було обмінюватися фігурками ляльок у свята, бажаючи один одному здоров’я і всіх благ. В’язали амігурумі також спеціально для когось, вкладали у свою працю любов і кольори тієї людини, для якої іграшку готували.
Тепер амігурумі використовують для інших цілей: як дитячі іграшки, приємні сувеніри, елемент декору інтер'єру, брелок для ключів, стильну штучку, яка прикрасить і дамську сумочку, і мобільний телефон. Всі в'язані фігурки наділені людськими якостями та певними рисами характеру.
А класичні амігурумі мають власні імена! Так-так, через те, що японці дуже люблять наділяти людськими якостями навіть неживі предмети, називають свої рукодільні витвори так, як людей. Тому, якщо захочете виплести справжню амігурумі-іграшку, то не забудьте вигадати для неї оригінальне ім’я!
Амігурумі бувають зовсім крихітними – трохи більше сантиметра. Вив'язують іграшки і більших розмірів – до десяти, а то й двадцяти сантиметрів. Якщо це іграшка – тваринка, то у неї напевно буде велика голова і маленький тулуб з короткими лапками або руками. Чому так? Все дуже просто: саме такі пропорції асоціюються у нас з новонародженим немовлям, що підсвідомо викликає теплі й зворушливі емоції!
При виготовленні амігурумі найчастіше використовують спіральний метод в’язання. При цьому усі складові частини іграшки – тулуб, голова, лапки (якщо це буде тварина, а також руки і ноги – якщо вийде чоловічок) в’яжуться окремо. Коли ж усі вони будуть готові, їх сполучають між собою. Наповнюють іграшки синтепоном або ватою, а для очей використовують ґудзики чи намистинки.
Також фахівці з амігурумі радять особливу увагу приділяти обличчю іграшки, адже саме воно створює характер іграшки. І не забувати про кольорову гаму – іноді колір у створенні амігурумі відіграє основну роль.
До речі, усі бажаючі можуть придбати собі таку чудову м’яку іграшку на виставці або замовити у майстрині. Ласкаво просимо.

Альбом: Виставка іграшок-амігурумі
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2751 | Переглядів: 378Дата публікації: 13:57 17.10.2018