Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Тренінг для членів виборчих комісій
Тренінг для членів виборчих комісій

Поділитися новиною:

Тренінг для членів виборчих комісій

Задля сприяння проведенню прозорих та чесних перших виборів сьогодні, 23 листопада, у залі засідань Білогірської районної державної адміністрації відбулось навчання для членів територіальних виборчих комісій (далі – ТВК), які проводитимуть перші місцеві вибори 23 грудня 2018 року в трьох об’єднаних територіальних громадах: Ямпільській Білогірського району, Улашанівській Славутського району, Новоставецькій Теофіпольського району.

Навчання провели сертифіковані тренери виборчого законодавства Центру управління навчанням для суб’єктів виборчих процесів при Центральній виборчій комісії Олег Павлович та Роман Стецюк.

Учасниками заходу стали члени територіальних виборчих комісій, які мали змогу почерпнути знання з виборчого права, дізнатись про особливості виборчого процесу відповідно до норм чинного законодавства та тонкощі голосування в день проведення самих місцевих виборів.

Відтак, програма навчання була побудована так, щоб надати членам виборчих комісій основну інформацію щодо ключових виборчих процедур та акцентувати увагу на основних та типових проблемах, з якими, зазвичай, стикаються члени виборчих комісій. Серед них: питання статусу виборчих комісій та взаємодії між ними, права і обов’язки членів ТВК, порядок залучення фахівців на платній основі, питання повноважності засідань та прийняття рішень, дотримання порядку організації роботи та порядку ведення діловодства, форми документів, питання висування кандидатів. прийняття документів від кандидатів і перевірка комплектності документів, реєстрації кандидатів, відмови в реєстрації чи скасування реєстрації, обмеження щодо одночасного балотування, питання розгляду скарг і можливі рішення, порядок виготовлення та передачу виборчих бюлетенів, іншої виборчої документації, взаємодія з органами ведення Державного реєстру виборців, судами та районними виборчими комісіями, які утворюють ДВК відповідно до законодавства.

Окремий блок питань було присвячено організації роботи ТВК на основі календарного плану основних організаційних заходів (постанова ЦВК № 163 від 19.10.2018), в тому числі роботи комісії в день голосування, проведення безперервного засідання, прийом виборчих документів від ДВК, встановлення підсумків і результатів виборів, тощо.

Варто відмітити, що не залишилося осторонь питання кримінальної відповідальності за порушення виборчих прав: статті 157-160 Кримінального кодексу України.

На завершення тренери закликали усіх присутніх акумулювати всі зусилля і провести перші вибори до місцевих рад максимально прозоро та чесно, адже від майбутніх господарів ОТГ залежить розвиток ефективної власної інфраструктури громади, її незалежність та фінансова самостійність.

Відповідні навчання для ДВК трьох новоутворених ОТГ будуть проходити незабаром після утворення відповідних комісій – після 7 грудня цього року.

 

Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Альбом: Тренінг для членів виборчих комісій
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2727 | Переглядів: 602Дата публікації: 15:08 23.11.2018