Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Фестиваль крокує Білогірщиною
Фестиваль крокує Білогірщиною

Поділитися новиною:

Фестиваль крокує Білогірщиною

Фестиваль «Веселий глум» продовжив свою ходу й цього разу зібрав любителів пожартувати в Ямпільському міському будинку культури.

 Одразу хочу зауважити, що це був не просто концерт. Це було строкате шоу сплетене із яскравого гумору. Це був захід, як зауважив Іван Бурлака, голова Ямпільської селищної ради, у своєму вітальному слові без будь –якого політичного забарвлення, без пафосу та піару. Це було справжнє свято тонкої сатири та української народної жартівливої пісні. Це був феєричний марафон блискучого гумору, який створював неперевершену атмосферу позитиву та оптимізму.
Концертна програма була вибудувати таким чином, що глядачам не було коли перевести подих, й дві з половиною години промайнули, як п’ять хвилин. Яскравий пролог, де фестивальне дійство розпочинала вокально – хореографічна композиція «Наш фестиваль» у виконанні Юрія Гаврилюка та танцювального колективу «Подолянка» ямпільської філії Білогірської школи мистецтв. Традиційна урочиста частина була сповнена гарних та щирих слів привітань. До односельчан звернувся Іван Бурлака, селищний голова, зауваживши, що радий зустрічати в ямпільській оселі аматорів самодіяльності із сусідніх сільських рад. Вітальну естафету продовжив Роман Муляр, голова райдержадміністрації, звернувши увагу на проблеми сьогодення, які вдається вирішувати (мова велася стосовно відновлення дорожнього асфальтового покриття на ділянці автошляху від Тихомля до «Семенівського» перехрестя). Також Роман Петрович зауважив, що Ямпіль розвивається, оновлюється й усе завдяки працьовитим, цілеспрямованим жителям.
Катерина Панасюк, начальник земельного відділу філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП», передала вітання від керівництва агропідприємства, та презентувала запашний духмяний коровай, випечений із урожаю 2018 року. А також вручила подарунки, футбольні м’ячі, для тренерів дитячих футбольних команд Володимиру Попенку із Ямполя та Володимиру Цимбалюку із Білогір’я, адже перед концертом відбулася товариська зустріч між юними спортсменами.
Долучився до привітань Валентин Лосовський, представник ТОВ НВА «Перлина Поділля», а також вручив грошові винагороди для дитячих колективів та маленьких солістів, які приймали участь в зональному етапі районного фестивалю «Веселий глум». Директор районного будинку культури Анжела Дзицюк під час свого виступу нагородила учасників фестивалю грамотами від оргкомітету.
Власне концертну програму розпочав «Привітальний» танець у виконанні колективу «Подолянка» (керівник Аліна Пуковська). Після чого для ямпільчан, які були гостями у місцевому закладі культури, винесли духм’яні короваї від селищного голови Івана Бурлаки та представника філії «Рідний край» Катерини Панасюк. По завершенню дійства саме цим святковим хлібом частували усіх присутніх.
На сцені Ямпільського будинку культури свою майстерність та дотепність, любов та знання до української пісні демонстрували фольклорний колектив «Родовід» с.Паньківці, група автентичного співу «Рушничок» та вокальний ансамбль «Веселка» с. Погорільці, «народний аматорський» ансамбль «Перлина» Ямпільського МБК. Були прекрасні сольні номера у виконанні Анастасії Янчук (Сушівці), Дарини Кушпель (Паньківці), Олени Пташнік (Воробіївка), Олени Теребей (Ямпіль). Бурхливими оплесками зустрічали дует Віри Постернак та Людмили Куріньовської, виступ «народного аматорського» молодіжного фольклорно –обрядового ансамблю «Передзвін», який представляв сусідній Лановецький район. Легко вплелися у концерту програму й наймолодші учасники фестивалю, вихованці ямпільського ліцею Софія Луцик, дует «Промінчик» у складі Ярослава Красножоного та Юрія Катернюка, вокальний ансамбль «Домісолька» (керівник Олена Теребей). Не одну посмішку викликали й читачі-гумористи Іван Побережний із В’язівця, Ярослава Бійчук із Паньковець, Таміла Ткачук (Ямпільський МБК) та Наталія Мельник ( Довгалівка).
Життєві ситуації були показані у мініатюрах «Ніч яка місячна» та «Пенсійна реформа», підготовленими учасниками дитячого драматичного колективу «Масочка» Варивідського закладу культури (Керівник Оксана Керекеша). Інтерв’ю із Тіною Кароль продемонстрували в мініатюрі «Сербське радіо» Тетяна Цірук та Ярослав Пташнік, учасники драматичного гуртка Воробіївського клубу. Справжнім шоу можна сміливо назвати виступ «народного аматорського» театру –мініатюр із виставою «Село моє як є». Режисер –постановник Микола Хоменко.
А от родзинкою концертної програми став виступ «народного аматорського» хору «Калина» Велико –Дедеркальської ОТГ. Тридцять людей, об’єднанні любов’ю до пісні, звучать, як єдине ціле. А хіба вразили лише бездоганним звучанням? Здається, що на сцені дійсно центр Всесвіту, погляд не можливо відірвати від баяніста та акордеоніста, які під час виступу поріднилися із своїми музичними інструментами, вдихаючи у них життя. Виступ «Калини» це одночасно й хор, й театр. І все завдяки професіоналу своєї справи, їхньому керівникові Ярославу Борошенку.
Кожна людина має певний талант. А ось Назар Зайдовий із Погорілець міг би легко виграти програму «Розсміши коміка», бо його монолог «Моє село» розсмішив самого серйозного глядача.
«Муж і жона» - оголошують назву чергового концертного номера й на сцену виходить колоритна жінка та її чоловік у цікавому стані. Тільки глянувши на образи, які створили актори, зрозуміло, що буде цікаво та захоплююче. Напевно, не знайдеться слів, щоб описати те, що відбувалося на сцені. Сюжет, взятий із повсякденного життя, після кожної репліки викликав шквал оплесків та нестримний сміх. Як кажуть у народі, дівчата, бо ж у сварливу жону перевтілилися Олена Пташнік, а у горе –чоловіка Алла Сливчук, «запалили» публіку. Краще один раз побачити, ніж сто раз розказати.
І звісно, прекрасними господинями на сцені були ведучі Любов Особська та Світлана Басараб, які відіграли важливу роль у створенні дружньої атмосфери на сцені та підтримували учасників художньої самодіяльності за кулісами.
Оргкомітет фестивалю висловлюють щиру подяку спонсорам, які допомогли у вирішенні ряду організаційних питань, а саме І.В., Бурлаці, голові Ямпільської селищної ради, В.О.Прокопчуку, директору філії "Рідний край" ПрАТ "Зернопродукт МХП", та В.В.Мельнику, голові Білогірської селищної ради (ОТГ).
Фестиваль пролетів швидко, але враження залишаться на довго, адже із численних відгуків, обговорень, зрозуміло, що «Веселий глум» виконує свою місію популяризувати розмовний жанр, привернути увагу до нього, як до унікального явища культури і національного надбання України.


Анжела ДЗИЦЮК

Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Альбом: Фестиваль крокує Білогірщиною
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2568 | Переглядів: 507Дата публікації: 08:32 25.09.2018