Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури на території Білогірського району за І півріччя 2018 року.
ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури на території Білогірського району за І півріччя 2018 року.

Поділитися новиною:

ІНФОРМАЦІЯ про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури на території Білогірського району за І півріччя 2018 року.

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою у І півріччі 2018 року на території Білогірського району вживались заходи, спрямовані на реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, розкриття кримінальних правопорушень, забезпечення відшкодування завданих збитків, додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, посилення протидії корупції.

На виконання вимог ст. 25 Закону України «Про прокуратуру», з метою координації діяльності по боротьбі зі злочинністю та протидії корупції проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів. Зокрема, з керівниками правоохоронних органів 31.01.2018 обговорено стан протидії злочинності та корупції на території  району.

Завдяки проведеній організаційній роботі досягнуто певних позитивних результатів на основних напрямах прокурорсько-слідчої діяльності.

І. Загальна характеристика злочинності та стану законності при проведенні досудового розслідування.

Упродовж І півріччя 2018 року органами поліції в районі у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано вчинення 112 кримінальних проваджень.

Усього обліковано 79 кримінальних правопорушень (злочинів) (у І півріччі 2017 –  78).

 У І півріччі 2018 року СВ Білогірського відділення поліції Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області закрито 52 кримінальних проваджень.

На 4,3 % зменшилась кількість зареєстрованих злочинів середньої тяжкості (з 23 до 22).

Знизилась кількість зареєстрованих злочинів проти власності (з 40 до 27), в тому числі (з 29 до 23) – крадіжок, (з 1 до 0) – вимагання,(з 6 до 2 ) -  привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

На 100 % (з 4 до 0) зменшилась кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою надано 2 письмових вказівки в порядку ст. 14 Закону України  «Про оперативно-розшукову діяльність».

ІІ. Протидія корупції         

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою на території Білогірського району вживалися заходи щодо запобігання корупції адміністративно-правовими засобами.

Зокрема, місцевою прокуратурою виявлено 17 фактів, що можуть свідчити про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, матеріали яких передано до Управління захисту економіки Національної поліції для складання відповідних протоколів.

За результатами розгляду 7 протоколів, визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного  з корупцією 7 посадових осіб органів місцевого самоврядування.

На даний час, на розгляді в районному судді перебуває 2 протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного  з корупцією.

З метою встановлення причин та умов, які сприяли невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» внесено 3 подання, які розглянуті та задоволенні.

ІІІ. Стан законності у сфері кримінального судочинства

Прокурорами скеровано до суду з обвинувальними актами 43 кримінальних провадження, з яких у 19 ухвалено обвинувальні вироки. Виправдувальні вироки не ухвалювалися.

IV. Стан законності при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також інших заходів примусового характеру

За результатами перевірок, при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, внесено  11 документів реагування, за результатами розгляду яких, прийнято рішення про усунення виявлених порушень, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадові особи органів місцевого самоврядування.

V. Стан законності у сфері організації представницької діяльності на захист інтересів громадянина та держави

При здійсненні представницької діяльності до ЄРДР внесено 1 кримінальне  провадження за фактом заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, розслідування у якому наразі триває.

Упродовж І півріччя 2018 року пред’явлено 2 позови  на суму 188 тис. грн.:

- до Турчак Лідії Петрівни про визнання незаконним та скасування свідоцтва про право власності та витребування на користь держави   земельної ділянки площею 1,5 га., вартістю 133 тис.грн. 20.04.2018 позов задоволено.

- до Ямпільської селищної ради, фізичної особи – підприємця про визнання недійсним рішення сесії Ямпільської селищної ради про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 25.05.2015 та договору про встановлення земельного сервітуту для будівництва та обслуговування будівель торгівлі від 15.07.2015.

За позовами прокурора державі повернуто 302  гектари незаконно наданих земель. Реально виконано рішень судів за позовами прокурора на суму 4 516 тис. гривень.

VI. Стан законності щодо захисту інтересів держави у сфері ювенальної юстиції

У І півріччі  2018 року до суду з обвинувальними актами направлено 2 кримінальних провадження щодо 2 осіб.

У І півріччі  2018 року Старокостянтинівською місцевою прокуратурою на захист інтересів держави у сфері ювенальної юстиції заявлено 4 позови на суму 2 663 тис. грн. про визнання недійними договорів  про спільну діяльність та повернення земельних ділянок користувачу, за результатами судового розгляду  3 позовних заяв повернуто землі площею 41  га, вартістю  2 014 тис. гривень.

VII. Розгляд звернень громадян

Упродовж І півріччя 2018 року до Білогірського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури  надійшло 34  звернення. Вирішено 8 звернень.

Найчастіше громадяни звертались з питань досудового розслідування – 7, з них на дії та рішення слідчих поліції – 1.

Відповідно до вимог Законів України «Про звернення громадян», 26  звернень спрямовано для вирішення до органів державної влади, контролю та інших установ.

На особистому прийомі прийнято 17 громадян.

VIII. Стан інформування суспільства про роботу прокуратури

З метою інформування суспільства про результати діяльності здійснено 7 виступів у засобах масової інформації.

 

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2546 | Переглядів: 304Дата публікації: 14:58 14.09.2018