Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Засідання районної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
Засідання районної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Поділитися новиною:

Засідання районної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Сьогодні, 12 вересня під головуванням заступника голови РДА Віктора Гребенюка відбулось засідання районної протиепізоотичної комісії.

 Основні питання, які були  на порядку денному стосувались епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней й сказу та заходи з недопущення занесення їх на територію району. 

Про ситуацію з даного питання інформував начальник управління Держпродспожив служби Олександр Міщук. Він роз’яснив, що африканська чума свиней (АЧС) на території України стала реальною загрозою розповсюдження її збудника по всій території держави. АЧС життю людей не загрожує, проте може завдати непередбачуваних економічних збитків країні.

«Африканська чума свиней (АЧС) — небезпечне вірусне захворювання, яке вражає домашніх та диких свиней, незалежно від породи, віку та статі.

АЧС характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю, змертвінням шкіри, враженнями внутрішніх органів та високою смертністю свиней. Характерними для хвороби є раптова загибель тварин, підвищення температури тіла до 40,5 - 42,0 °С, зниження апетиту, в’ялість, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок, синюшність шкіри та червонувато - фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок.

Зараження свиней відбувається шляхом безпосереднього контакту (від свині - до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби, бродячих тварин, птахів, комах та обслуговуючий персонал, при згодовувані харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

хвороба АЧС може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в інфікованому осередку. Хвороба охоплює 40 - 65% поголів’я тварин, 85 - 100% з яких гинуть впродовж 6-13 діб. Вірус АЧС надзвичайно стійкий: у м’ясі від хворої тварини життєздатний до 155днів, у гною та ґрунті - до 3 міс, в трупах свиней до 2.5 міс, у копчених м’ясопродуктах - до 6 міс, в солонині - до 1 року, в замороженому м’ясі - до 3-х років.

Люди африканською чумою свиней не хворіють. Методів лікування та вакцинації АЧС не існує. У разі підтвердження спалаху захворювання проводяться заходи по запобіганню розповсюдження хвороби шляхом швидкого гуманного безкровного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічної чистки та дезінфекції приміщень та території утримання свиней. До прибуття фахівців ветеринарної медицини ніяких заходів проводити не потрібно.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарстві необхідно:

- утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.

- обслуговувати тварини лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.

не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.

не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.

не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.

не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без

проварювання.

при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно необхідно повідомити ветеринарну службу.

Питання недопущення збудника АЧС на територію області знаходиться під постійною увагою спеціалістів управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини управління Держпродспоживслужби .

В Україні станом на 10.09.2018р. зафіксовано 79 випадків АЧС Одеська 12 , Дніпропетровська 2, Чернігівська 1 , Житомирська 1 , Полтавська 7 , Херсонська 5, Київська 5 , Запорізька 4, Луганська 2 , Донецька 7 , Вінницька 2 , Миколаївська 4 , Сумська 3 , Черкаська 5 , Хмельницька 1, Волинська 1 , Рівненська 5 , Тернопільська 5, Закарпатська 3 , Чернівецька 4

 

Сказ це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей,. Сказ інфекційна хвороба, на яку можуть хворіти теплокровні тварини (коти, собаки, сільськогосподарські та дикі тварини). В дикій природі сказ поширений серед лисиць, вовків, єнотів, куниць, борсуків, кажанів. Захворювання сказом є наслідком пізнього звертання покусаних осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації. Частіше хворіють жителі сільських районів. Єдина можливість уникнути смерті - щеплення.

У хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Дикі тварини втрачають страх, наближаються до людської оселі, нападають на домашніх тварин або на людей. Хворі домашні тварини можуть бути неспокійними або пригніченими, відмовляються від їжі та води, кусають, дряпають хазяїв, нападають на інших людей.

При появі скаженої тварини необхідно негайно сповістити заклади санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служби.

Хворі на сказ тварини небезпечні вже до початку прояву захворювання. Тому не слід підбирати навіть здорових на вигляд бездоглядних тварин.

Збудник сказу (вірус) знаходиться в слині хворої тварини. Небезпечними можуть бути не тільки укуси, але й заслинення та подряпини. З місця пошкодження по нервовій тканині вірус просувається до головного мозку, де вражає важливі життєві центри, що призводить до загибелі.

У тварин прихований період захворювання триває 7-8 днів (у людини - до 1 року). Ось чому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини. Слід уникати небезпечних контактів з дикими та бездоглядними тваринами.

Важливо виконувати Правила утримання тварин: вигулювати собак тільки на повідках, в намордниках, у сільській місцевості - тримати на прив'язі або у вольєрах.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням.

На території України в 2018 році зареєстровано 682 неблагополучних пунктів по сказу в яких захворіло 795 голів тварин в порівнянні із 2017 роком було зареєстровано зареєстровано 507 неблагополучних пунктів по сказу в яких захворіло 598 голів тварин. В період з 14 по 25 вересня 2018 року на території нашої області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Станом на 12.09.2018р. на території Білогірського району щеплено 1550 собак та 1018 котів ( поголів’я собаки 5 тис. коти 4 тис.)».

 

 

 

Альбом: Засідання районної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
Альбом: Засідання районної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
Альбом: Засідання районної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2540 | Переглядів: 418Дата публікації: 16:47 12.09.2018