Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Хмельниччина серед лідерів у процесі утворення ОТГ
Хмельниччина серед лідерів у процесі утворення ОТГ

Поділитися новиною:

Хмельниччина серед лідерів у процесі утворення ОТГ

«Чотири роки країна йде шляхом децентралізації. І лише зараз ці громади включаються в реформу. Зрозуміло, як нелегко їм було, бо довелося роками долати сумніви, внутрішній і зовнішній супротив. Дуже важливо, щоб на завершальному етапі ні Центральна виборча комісія, ні хтось інший не завадили громадам почати нарешті робити зміни.

 На них чекають майже 900 тисяч людей, що мешкають в цих 98 ОТГ», – прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода дані щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, що здійснює Мінрегіон. (ЗАВАНТАЖИТИ).

Потри те, що добровільне об’єднання громад триває, моніторинг демонструє, що 116 районів з 490 (не враховуючи 25 окупованих районів) досі не беруть участі у цьому процесі.

«Моніторинг ситуації в районах, де об’єднання громад не відбувається, доводить, що місцевим лідерам там так і не вдалося впоратися зі страхами, розвінчати міфи, здолати скептицизм мешканців та представників громад, схилити противників реформи на бік змін. Там вирішили чекати – навіть попри безперспективність та невигідність цієї позиції в фінансовому та політичному сенсі», – зазначив В’ячеслав Негода.

Також моніторинг демонструє пришвидшення процесу приєднання громад: 92 громади – у процесі приєднання до 60 вже створених ОТГ, 12 громад приєднуються до міст обласного значення.

«Громади приєднувалися б ще активніше, якби обласні ради та державні адміністрації прийняли нарешті перспективні плани формування громад, що охоплюють усю територію регіонів. Там, де це не передбачено перспективним планом, громади не можуть приєднуватисяні довже створених ОТГ, ні, що особливо важливо, до міст обласного значення», – підкреслив Перший заступник Міністра.

Згідно даних моніторингу Мінрегіону, Хмельниччина займає друге місце серед областей у рейтингу формування ОТГ.    Об’єднані територіальні громади  займають площу 11373 км2  із 20645 км2  площі області, що становить 55,1%.  Із 605 територіальних громад протягом 2015-2018 року об’єдналося 338 (55,9%), з них лише  10 (23,8%) мають кількість жителів менше 5 тис. осіб. Із  1272,9 тис.  мешканців Хмельниччини  475,2  тис. проживають на території об’єднаних територіальних громад, а це 37,3%.

Завантажити дані моніторингу можна  ТУТ

Джерело

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2479 | Переглядів: 313Дата публікації: 14:05 15.08.2018