Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45- річного віку через ЦНАП
Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45- річного віку через ЦНАП

Поділитися новиною:

Вклеювання фотографій до паспорта громадянина України при досягненні 25- та 45- річного віку через ЦНАП

Як відомо, фото в паспорті необхідно вклеїтипо досягненню 25-ти і 45-ти річного віку. Паспорт, в якому не вклеєні такі фотографії при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним ( Постанова ВРУ 26.06.1992 р. № 2503). Що ж означає «недійсність» паспорта? 

 

  Це означає, що з таким паспортом не можна здійснювати банківські операції, видавати доручення, укладати договори, голосувати і т.п. – Тобто, не можна вчиняти жодних юридично значимих дій. У зв’язку з цим рекомендуємо вам, якщо ви збираєтеся укладати договір з кимось, перевірити, серед іншого, наявність фотографії, відповідної віку, в паспорті вашого контрагента. В іншому разі договір, де одна з сторін діяла на підставі недійсного паспорта, може бути визнаний недійсним.
 Терміни вклеювання фото в паспорт.
   Згідно з п. 18 Положення про паспорт, для вклеювання нових фотографій в паспорт громадянин подає документи і фотографії не пізніше одного місяця після досягнення відповідного віку. Таким чином, після досягнення 25 – або 45-річного віку у вас є один місяць для звернення за вклеюванням фото, і впродовж цього місяця ваш паспорт залишається дійсним.
   Однак, в будь-якому випадку, затягувати зі вклейкою фото в паспорт не рекомендуємо – так, за несвоєчасну заміну фото в паспорті передбачено притягнення до адміністративної відповідальності. (Ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення). Заміна буде вважатися несвоєчасною, якщо ви звернетеся за нею після закінчення одного місяця з моменту досягнення відповідного віку, в такому випадку адміністраторскладаєрішення про притягнення до адміністративноївідповідальності.
        З іншого боку, поспішати з заміною фото в паспорті і звертатися за заміною фото раніше терміну теж не слід – так, згідно з роз’ясненням МВС України (лист № 5494/РД від 13.04.2006 р.), якщо громадянин з будь-яких причин подав заяву про видачу паспорта хоча б за один день до досягнення 25 або 45 років, фото в паспорті не буде відповідати вимогам до фотографії, яка повинна бути вклеєна в 25 або 45 років. У такий паспорт протягом одного місяця має бути вклеєна фотографія, що відповідає віку громадянина, інакше паспорт буде вважатися недійсним.
    Пояснимо на прикладі. Припустимо, якщо напередодні свого 25-річчя ви змінили прізвище і отримали у зв’язку з цим новий паспорт, то, згідно з цим роз’ясненням МВС, після досягнення 25 річного віку Вам обов’язково потрібно буде вклеїти відповідне фото у паспорт – незважаючи на те, що зовсім недавно ви отримали новий паспорт, де розміщена ваша нова фотографія.
    Якщо ви отримували паспорт в одному місті, а на момент настання 25 – або 45-річного віку проживаєте в іншому – вам не потрібно повертатися в місто, де паспорт був виданий, щоб вклеїти фотографію; це повинні зробити за місцем вашої реєстрації. Така можливість прямо передбачена п. 14 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України.
   Згідно з п. 12 Положення про паспорт, вклеювання до паспорта нових фотографій здійснюється у 5-денний термін.       

Відділ надання адміністративних послуг Білогірської райдержадміністрації
    


 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2469 | Переглядів: 199Дата публікації: 09:16 09.08.2018