Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Роман Муляр: «Енергоефективні заходи зараз – запорука економії коштів в майбутньому»
Роман Муляр: «Енергоефективні заходи зараз – запорука економії коштів в майбутньому»

Поділитися новиною:

Роман Муляр: «Енергоефективні заходи зараз – запорука економії коштів в майбутньому»

Однією з основних проблем в освітніх закладах району є неефективне використання енергоресурсів та їх висока споживча вартість, що робить неможливим забезпечення належних комфортних умов для перебування учнів та роботи педагогічного й обслуговуючого персоналу, особливо в осінньо-зимовий період. Великі втрати теплової енергії – це приклад неефективного використання бюджетних коштів.

Для створення необхідного мікроклімату в навчальному закладі необхідно проведення капітального ремонту будівель, замінти вікна та двері, відремонтувати систему опалення.

Як відомо, на сьогоднішній день показник споживання енергетичних ресурсів в Україні в декілька разів перевищує середньоєвропейський, що катастрофічно впливає на економічне та екологічне становище країни. Відповідно, завдяки раціональному використанню теплоносіїв можна досягти суттєвого покращення енергетичної, екологічної та економічної ситуації громади та району. При цьому, саме у сфері опалення завдяки певному знанню і бажанню його застосовувати у повсякденні можна економити найбільшу кількість енергоресурсів.

Актуальність капремонту систем опалення і не тільки, полягає в оптимізації споживання енергоресурсів, поліпшенні умов навчання дітей, їх перебування у навчальному закладі, занять спортом, у забезпеченні здоров’язберігаючого життєвого середовища, яке б сприяло фізичному та духовному самовдосконаленню молоді.

 Так, у Квітневській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочато капітальний ремонт системи опалення, оскільки за роки функціонування стара система опалення школи, вичерпала свій ресурс.

5 липня голова райдержадміністрації Роман Муляр відвідав з робочим візитом село Квітневе, де ознайомився з ходом виконання робіт з капітального ремонту системи опалення місцевої школи.

Довідково. Загальна вартість проекту становить 833 935 тис. грн. Тендер на виконання робіт проводився через систему державних закупівель «Prozorro». Переможцем тендеру стало приватне підприємство «Білогір’ябудсервіс».

За інформацією відділу освіти, молоді та спорту РДА акцептована вартість проекту становить 634 797 тис. грн., що дасть змогу значно зекономити бюджетні кошти.

Гроші на втілення даного проекту було виділено з обласного бюджету завдяки ефективній співпраці гілок виконавчої влади та депутатів всіх рівнів.

Варто зазначити, що наступним кроком по підвищенню енергоефективності навчальних закладів району стане заміна вікон на загальну суму 616 тис. гривень в Ямпільській загальноосвітній школі.

Дані заходи не лише дадуть змогу забезпечити комфортні умови для учнів шкіл, а суттєво зекономлять бюджетні кошти, що витрачаються на енергоносії, - підкреслив голова адміністрації.

 

Сектор інформаційної діяльності РДА

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2416 | Переглядів: 95Дата публікації: 14:20 10.07.2018