Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Про визнання права на спадкове майно– позитивна практика Білогірського бюро правової допомоги
Про визнання права на спадкове  майно– позитивна практика Білогірського бюро правової допомоги

Поділитися новиною:

Про визнання права на спадкове майно– позитивна практика Білогірського бюро правової допомоги

Серед питань з якими звертаються громадяни до бюро правової допомоги актуальним є визнання права на спадкове майно. Працівники бюро правової допомоги мають успішний результат у вирішені таких питань.

До прикладу у  2017 році до Білогірського бюро правової допомоги звернулася громадянка з питанням  визнання у судовому порядку права на земельну частку (пай). Чоловік позивачки помер, після смерті  відкрилась спадщина, спадкоємцем за законом є позивачка,  як його дружина. До складу спадкового майна входила земельна ділянка , яка розташована на землях колишнього  КСП  і належала померлому чоловіку на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) , однак позивач  не могла  оформити  свої спадкові права  з причин того, що оригінал сертифіката був втрачений покійним чоловіком.  Позивачка  прийняла спадщину , інших спадкоємців померлого  немає, так як в нотаріальну контору ніхто інший із  заявою про прийняття  спадщини не звертався.  На день смерті спадкодавець проживав зі своєю дружиною, а тому позивачка  є єдиним спадкоємцем за законом першої черги. 

Обґрунтовуючи свою правову позицію по справі, працівник бюро  посилався на пункт 11 ч.1 ст 346 ЦКУ, яким встановлено, що право власності припиняється  зі смертю власника. Відповідно до ст. 1218 ЦКУ до складу спадщини входять усі права та обов’язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися  внаслідок його смерті, тому до позивача, як до спадкоємця, який прийняв спадщину,  відповідно до ст 1216 ЦКУ перейшли всі права спадкодавця, проте із за відсутності на земельну ділянку правовстановлюючих документів, оформити право на спадщину на вказане майно у позасудовому порядку неможливо. Згідно ст. 2 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»  основним документом , що посвідчує право на земельну частку паю (пай) є сертифікат на право на земельну частку (пай), рішення  суду про визнання права на земельну частку (пай).

В результаті, завдяки належним обґрунтуванням, доказам та кваліфікованій правовій допомозі, рішенням Білогірського районного суду позовна заява задоволена в повному обсязі та визнано за позивачкою право на земельну частку (пай).

Для отримання детальної інформації та консультацій, звертайтеся до Білогірського бюро правової допомоги. смт. Білогір’я, вул. Шевченка,44. Тел. 2-04-68

За матеріалами Білогірського бюро правової допомоги

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/2197 | Переглядів: 195Дата публікації: 15:29 12.03.2018