Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
24-30 квітня 2017 року – Український тиждень імунізації
24-30 квітня 2017 року – Український тиждень імунізації

Поділитися новиною:

24-30 квітня 2017 року – Український тиждень імунізації

24-30 квітня 2017 року проходить Український тиждень імунізації в рамках XI Європейського тижня імунізації. Всесвітня організація охорони здоров’я вже 10 років проводить Європейський тиждень імунізації. Це комплекс заходів, спрямованих на поширення інформації про важливість вакцинації населення.

В ході цієї кампанії кожен може дізнатися про те, які вакцини здатні захистити людину, які існують новітні розробки в даній сфері. Тиждень імунізації допомагає батькам зробити вибір на користь проведення вакцинації і у доступній формі отримати інформацію про інфекційні захворювання, які здатні негативно позначитися на здоров’ї дитини. Головний посил кампанії такий: імунізація – це можливість викорінити тяжкі інфекційні хвороби, позбутися їх назавжди.

На сьогодні вакцинація – це риса сучасного світу, досягнення сучасної науки та медицини. Проте історія вакцинації є дуже тривалою і розпочалась ще задовго до вивчення імунологічних процесів і наукового розуміння суті щеплень.

Ще у 1796 р. англійський аптекар і хірург Дженнер експериментально довів можливість відносно безпечних профілактичних щеплень. У 1881р. Луї Пастер створив щеплення проти сибірської виразки, а в 1885 – проти сказу.

Поступово створювалися вакцини від кашлюку, чуми та інших інфекцій, які раніше вважалися смертельними. Після введення обов’язкових щеплень кількість захворювань, до того моменту вільно гуляли по планеті, скоротилося в рази.

Європа вибудувала чітку систему імунізації. Так було врятовано мільйони життів, відвернені випадки інвалідності, які є наслідками важких інфекцій. Вакцинація також допомагає економити кошти, які відносяться до продуктивності праці і в деякій мірі знижує витрати на лікування хвороб.

За оцінками ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати більше 2 мільйонам випадків смерті. Це одна з найефективніших, із погляду вартості, видів інвестицій в охорону здоров`я з перевіреними стратегіями, які забезпечують доступність імунізації для всіх груп населення.

Імунізація є перевіреним інструментом боротьби з хворобами і навіть їх ліквідації. Завдяки кампанії імунізації, проведеною Всесвітньою організацією охорони здоров`я (ВООЗ) в 1967-1977 рр., була ліквідована натуральна віспа – важка хвороба, що загрожувала 60 % населення світу, від неї вмирала кожна четверта хвора людина.

Практика вакцинації існує в цілому світі, і чим більш цивілізована країна, тим ширший перелік обов’язкових щеплень.

Кожна країна володіє своїм персональним календарем профілактичних щеплень, складеним на підставі поширеності інфекційних хвороб в окремо взятому регіоні і з розрахунком ризику зараження в різних віках.

Серед мікроорганізмів, з якими можна успішно боротися за допомогою вакцинації, можуть бути віруси (наприклад збудники кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гепатиту В, сказу) чи бактерії (збудники туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції). Програми імунізації можуть стосуватися підлітків і дорослих (залежно від конкретного захворювання), а також новонароджених і дітей молодшого віку.

У даний час навколо вакцинації точиться велика кількість розмов і обговорень, на жаль, не завжди на професійному рівні. Необґрунтовані та малопрофесійні коментарі негативізують ставлення населення до вакцинації, викликаючи часті відмови та відстрочення проведення щеплень. Негативні наслідки та побічні дії після щеплення значно перебільшуються, і часто вакцинація необґрунтовано вважається причиною появи тієї чи іншої хвороби в майбутньому.

Звісно, щоб вакцинація була успішною (а успіх вакцинації – це формування імунітету до інфекції, від якої вакцинуємось) і безпечною, необхідні певні умови, а зокрема – якісна вакцина, яку зберігали з дотриманням правил “холодового ланцюга”, правильне її проведення, адекватний стан імунної системи, відсутність гострих інфекційних процесів. Звичайно, в окремих випадках можливі поствакцинальні реакції. В будь-якому випадку, ризик поствакцинальних реакцій і ускладнень незрівнянно нижчий за ризик, на який ми наражаємо своє здоров’я і життя, залишаючись незахищеними перед справжньою грізною небезпекою – інфекціями.

За інформацією Хмельницького обласного центру здоров´я

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1480 | Переглядів: 341Дата публікації: 09:53 25.04.2017