Календар державних та професійних свят
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
У районі триває огляд –конкурс «Світ моїх захоплень»
У районі триває огляд –конкурс «Світ моїх захоплень»

Поділитися новиною:

У районі триває огляд –конкурс «Світ моїх захоплень»

У районі триває огляд –конкурс «Світ моїх захоплень» по організації малих форм роботи з громадою села. У день великого релігійного свята Благовіщення у рамках даного конкурсу відбулося засідання любительського об’єднання «Писанкарочка», яке працює при Шимковецькому сільському клубі й гуртує підростаюче покоління, котре цікавиться історією української культури й продовжує відроджувати та поповнювати традиції писанкарства у Білогірському районі. Керівником любительського об’єднання стала вчителька Тетяна Павлюк, яка передає своє вміння учням місцевої школи.

Родзинкою заходу стало те, що на очах членів журі Наталі Кульби, Марії Назарової та Любові Особської, методистів районного будинку культури, члени любительського об’єднання розписували великоднє яйце й створювали писанку. Маленькі писанкові дива, створені вправними руками, вимагають не тільки володіння старовинною технікою, але й духовного піднесення, вивчення історії та магії давнього мистецтва.

У писанкарстві магічним є не тільки символ, а й колір. Для писанок використовували тiльки яскравi символiчнi барви: жовта - це сонце, червона - радiсть, зелена - життя. А також коричнева фарба - як символ землi. Такi писанки писали на врожай: малювали квадрат - символ землi, посерединi ставили крапочку - символ родючостi, i цю писанку закопували в полi перед сiвбою - щоб градом не побило, щоб посуха не сушила, щоб уберегти врожай вiд iншого стихiйного лиха. Справжню писанку завжди писали тiльки на повному яйцi, нiхто нiколи не видував iз нього серцевину. І дарували писанку тiльки повну, як символ повноти життя, заплiднення i побажання продовження роду. А з порожньої писанки нiколи нiчого не народиться.

Відроджувати багато у чому забуті традиції керівник гуртка Леся Никитюк навчає усіх бажаючих. Тим, хто хоче оволодіти мистецтвом писанкарства треба придбати писачка, фарби та гарячий віск. Потім треба вибрати яйце. Воно має бути гладеньке й без тріщин та плям. А тоді братися за роботу. Спершу орнамент малюється простим олівцем. За допомогою писачка наносять віск. Писанку зазвичай розмальовують методом перекривання кольорів, а тому фарбування треба починати з найсвітлішої фарби, а закінчувати найтемнішими. Після того, як писанка замальована, віск слід зняти, поступово розтоплюючи його над полум’ям свічки і обережно витирати яйце ганчіркою.

Писанкарі повинні мати безмежну терпеливість, спокійну руку та добру душу. Винагородою за це буде прекрасна, барвиста писанка. Писанка – це не лише витвір руки, це витвір душі.

Отож, готуючись до Великодня, не полінуйтеся створити власну писанку, яка стане Вашим оберегом на цілий рік.

         Анжела ДЗИЦЮК

Альбом:
Альбом:
Альбом:
Альбом:
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/1454 | Переглядів: 334Дата публікації: 14:49 10.04.2017