З 1 по 30 вересня 2019 року триватиме щорічний міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», який визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Мета проекту — зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у 30 країнах.
Рекорд України – 17 медалей, з яких 11 золотих. Такий результат виступу наших спортсменів на національному чемпіонаті серед юнаків та дівчат (вік учасників 18 років та молодші) з кульової стрільби, який проходив з 24 по 30 липня у м. Львів.
В районі проведені командно-штабні навчання під керівництвом начальника управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Юрія Кореви із залученням представників обласних спеціалізованих служб цивільного захисту.
З 1 по 30 вересня 2019 року триватиме щорічний міжнародний конкурс фотографій об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки», який визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Мета проекту — зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у 30 країнах.
Доброго дня, шановний Міністре! Звертаюсь до Вас з проханням роз’яснити процедуру державної реєстрації фізичних осіб-підприємців. Які документи необхідно підготувати і чи можу я зробити це онлайн?
Сергій Никоненко
У рамках проекту “Я маю право”, який реалізується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники відділу «Білогірське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують.
Сьогодні, за підтримки проекту, що реалізується Кластером «Натуральне молоко» та ТОВ «УкрМілкІнвест», у селі Довжки Славутського району відкрили сімейну молочну ферму “Молочні ріки”.
На урочисте відкриття завітали т.в.о. голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, представники ТОВ «УкрМілкІнвест», керівництво району та Ганнопільської ОТГ.
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг», що спрямований на упорядкування та забезпечення прозорості роботи державних реєстрів, розвиток сучасних засобів електронної ідентифікації та запровадження пріоритетних для громадян і бізнесу електронних державних послуг.
У квітні 2019 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила четвертий раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, проаналізувала 179 заявок з 24 областей України та відібрала 150 для подальшого аналізу спроможності громад та розробки Технічних Завдань для створення чи модернізації ЦНАП. Серед них і 9 представників з Хмельниччини: Антонінська, Городоцька, Жванецька, Красилівська, Крупецька, Смотрицька та Староушицька ОТГ, а також міста Кам’янець-Подільський і Старокостянтинів.
Сьогодні Хмельниччина зробила важливий крок у напрямку забезпечення публічності та відкритості використання коштів у дорожній галузі: область долучилася до Ініціативи прозорості CoST (Construction Sector Transparency Initiative). Меморандум про взаєморозуміння між Національним Секретаріатом Ініціативи CoST, Хмельницькою обласною державною адміністрацією, управлінням регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації, Державним підприємством «Служба місцевих автодоріг» та Transparency International Україна підписали т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, начальник управління регіонального розвитку будівництва та інфраструктури ОДА Віра Бригадир та керівник ДП “Служба місцевих автодоріг” Сергій Дуда.
Побачити справжню військову техніку, посидіти за кермом та оглянути зсередини величезну армійську машину, приміряти й випробувати на міцність спецзасоби, які використовує для забезпечення громадського порядку та при веденні військових дій Національна гвардія України, а також сфотографуватися з гвардійцями, одягнувши на себе повний комплект обмундирування – усе це мала можливість зробити молодь, підлітки та діти під час виставки військової техніки. Цього разу виставка, у якій взяли участь військовослужбовці військової частини 3053 Національної гвардії України, проходила у рамках щорічного всеукраїнського фестивалю “Гальчевський фест”, метою якого є пропаганда національно-патріотичного виховання в країні.
Ліквідація – це одна із форм припинення юридичної особи. Ліквідація юридичних осіб здійснюється без переходу прав і обов’язків підприємства, що ліквідується, до інших осіб,тобто без правонаступництва. При ліквідації підприємства його права та обов’язки припиняються.
З 1 вересня на упаковках препаратів почне з’являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату. Наприкінці року пацієнти зможуть перевіряти ліки за допомогою мобільного додатку. Старт масштабній боротьбі з підробленими ліками дало ухвалення Кабінетом Міністрів України постанови «Про запровадження пілотного проекту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів». Ця постанова – важливий елемент Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.
Пожежі на полігонах твердих побутових відходів (сміттєзвалищах) належать до найбільш складних і тривалих, гасіння яких вимагає залучення значних ресурсів, зусиль, засобів і часу. Прогнозування та попередження пожеж на полігонах (сміттєзвалищах) вкрай ускладнено, оскільки важко визначити можливі осередки підвищення температур через різну питому теплоємність відходів. Доки вогонь або дим не вийшли на поверхню, виявити осередок загоряння візуально практично неможливо.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Групою послів країн «Великої сімки» з підтримки реформ в Україні та главами представництв Європейського Союзу й НАТО в Україні.
Доброго дня! Я – українка, але тривалий час мешкаю за кордоном. Щоб оформити дозвіл на проживання у цій країні, мені необхідно легалізувати деякі документи. Знайомі порадили звернутися до Мін’юсту. Розкажіть, будь ласка, як поставити апостиль на документах?
Марина Соломатіна
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вивчає можливість та ініціює внесення відповідних змін у державні будівельні норми, щоб у громадських місцях проектувалися спеціально обладнані місця для дитячих візочків, а саме біля лікарень, поліклінік, шкіл, дитячих садків, торгово-розважальних центрів та супермаркетів, кафе, ресторанів та інших громадських закладів.
Кабінет Міністрів України перерозподілив 1 млрд грн на оплату послуг у медзакладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Відповідну постанову ухвалили на засіданні Уряду 24 липня 2019 року.
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про заходи щодо протидії рейдерству». Документ містить набір інструментів, що будуть впроваджені найближчим часом для належного захисту власників бізнесу та протидії позбавленню їх майнових прав.
Виходячи із динаміки формування ціни газу на ринку України, і враховуючи дані Української енергетичної біржі – станом на сьогодні 4 643 грн без ПДВ за 1 тис. куб. м , та НАК «Нафтогаз України» – 4 640 грн для промисловості без ПДВ, кінцева ціна газу для населення у серпні зменшиться щонайменше на 5,5%, у порівнянні із липневою ціною, та становитиме не більше 4 640 без ПДВ за 1 тис. куб. м.
Сьогодні під головуванням т.в.о. голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. Участь у засіданні взяли голова обласної ради Михайло Загородний, заступники голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів ЦОВВ, керівництво районів, голови міських (міст обласного значення) рад. Учасники засідання розглянули три питання порядку денного.
24 липня з 10.00 до 12.00 в приміщенні районної державної адміністрації відбудеться виїзний прийом громадян з особистих питань креівництвом обласної державної адміністрації.
На запитання відповідатиме заступник голови Хмельницької ОДА Павлишина Світлана Андріївна.
З 1 січня в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня». З її допомогою уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років.
З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись. Це залежить від погодних умов. З точними датами можна ознайомитись за посиланням.
Станом на 22 липня аграрії Хмельниччини зібрали ранні зернові та зернобобові культури на площі 82,5 тис. га або 23% до прогнозу. Так, намолочено 437,8 тис. тонн зерна нового врожаю при урожайності 53,1 ц/га, з яких зібрано:
У другому кварталі 2019 року в районній державній адміністрації забезпечувалась робота з питань контролю по виконанню розпоряджень, доручень голів обласної, районної державних адміністрацій та реалізації керівниками управлінь, відділів, секторів районної державної адміністрації документів Адміністрації Президента України (указів, доручень), Постанов Кабінету Міністрів України, листів, інших документів надісланих вищестоящими органами державної влади, інших адресатів.
На виконання завдання Президента України Володимира Зеленського щодо поліпшення умов перебування та розміщення українських військовослужбовців у зоні проведення операції Об’єднаних сил та на передовій у Міністерстві оборони було презентовано експериментальні модулі для розміщення військовослужбовців у польових умовах.
З початку року 58 осіб з обмеженими можливостями звернулися до Білогірської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні .
Вже кілька років Уряд України системно виконує низку кроків щодо зміцнення місцевого самоуправління – шляхом глибокої децентралізації, яка надає нові можливості управління і розвитку регіонів на найнижчому рівні – рівні громади. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками невеликих міст і об’єднаних територіальних громад – учасників Всеукраїнського конкурсу культурних проектів «Малі міста – великі враження».
Представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний на брифінгу розповів про перебіг та результати зустрічі ТКГ у Мінську.
Восени 2018 року у державній службі зайнятості запрацювали рекрутери, першочерговим завданням яких є підбір кваліфікованого персоналу під потреби роботодавця.
З метою забезпечення безпеки на виборчих дільницях управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації наголошує на необхідності виконання протипожежних заходів.
Повідомляємо, що протягом 23-25 липня 2019 року представниками ТОВ Академія Справжнього Успіху буде проводитись безкоштовне навчання у рамках реалізації всеукраїнського проекту по навчанню українців «КРАЇНА МРІЙ ».
Павле Дмитровичу, мій чоловік понад рік не виплачує дитині аліменти. Він каже, що не працює, але нещодавно придбав нову машину та постійно їздить за кордон відпочивати. Чи можу я притягнути його до відповідальності за ухиляння від сплати аліментів? Дякую за відповідь!
З повагою, Зоряна Гордієнко
17 липня відбулась нарада з сільськими та селищними головами, в.о старост, керівниками окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації, підприємств, установ і організацій району. Нараду проводив голова райдержадміністрації Роман Муляр.
10 липня Уряд схвалив рішення про спрямування 1,4 млрд грн на підтримку малих міст та селищ за рахунок субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 500-р), повідомляє Асоціація міст України.
Відповідно до рішення Уряду встановлено єдиний, економічно-обґрунтований тариф на опалення для населення по всій країні. Ця ціна пропонується на рівні 1400 гривень при наявності лічильника і 35,21 грн за квадратний метр за відсутності лічильника.
НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні. Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 № 293 "Деякі питання діяльності акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 485, яка застосовується з 01.06.2019).
На порталі «Онлайн» будинок юстиції» запрацювала нова послуга, яка забезпечить для підприємців: Онлайн-реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ), зміну статутних документів діючих ТОВ, обрання моделі управління, найменування, керівництва, виду діяльності, порядок виплати дивідендів, збільшення розміру статутного капіталу, скликання загальних зборів тощо в електронному вигляді, вибір системи оподаткування, отримання рекомендацій щодо юридичних наслідків вибору кожного варіанту.
Про районну комісію з питань надання у 2019 році
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам
на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання
житла та приміщень для розвитку сімейних та інших
форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення
житлом дітей – сиріт, осіб з їх числа
Сьогодні голова районної державної адміністрації Роман Муляр провів нараду на якій були присутні сільські та селищні голови, в.о старост, керівники окремих структурних підрозділів районної державної адміністрації, підприємств, установ і організацій району. Порядок денний включав наступні питання:
1 вересня в Україні вводиться правило для дітей 1-4 класів носити в темну пору доби спеціальні світловідбивні жилети, аби бути помітними для водіїв і учасників дорожнього руху. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
НАК «Нафтогаз України», відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зобов’язана у липні знизити ціну природного газу для населення ще на 650 грн за тисячу кубічних метрів.
Під час робочої поїздки на Білогірщину т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко ознайомився з ходом робіт на будівництві нового приміщення для Залужненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Роботи ці виконуються за рахунок коштів державного бюджету.
Станом на 10 липня на Хмельниччині пацієнти отримали від своїх сімейних лікарів 139333 рецепти на медичні препарати за урядовою програмою “Доступні ліки”. При цьому 114328 з них уже відпустили аптечні заклади області, що уклали договори з Національною службою здоров’я України. Це складає 82,05% від виписаних.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який передбачає подолання практики «листів щастя» на митниці. Про це під час брифінгу 9 липня повідомив заступник керівника Офісу Президента України Олексій Гончарук.
На 46 % порівняно з 2012 роком збільшилась в Україні підтримка НАТО. Сьогодні за вступ України до НАТО проголосувало б 62 % українців, 21% – проти. Також за цей час кількість українців, які підтримують вступ до ЄС, зросла на 27%. На підтримку вступу України до Європейського Союзу виступають 69% українців, тоді як 13% – проти.
Гарна новина для представників середнього бізнесу – в Україні запрацювала нова електронна послуга з реєстрації ТОВ, що діє на підставі модельного статуту. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та вебпорталі Кабінету Міністрів України в розділі «Електронні послуги».
Пора жнив особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу ситуацію створюють спекотна погода, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.
У рамках проекту “Я маю право”, який реалізується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники відділу «Білогірське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують.
5 червня під час селекторної наради начальник управління соціально-економічного розвитку аграрного комплексу, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Лакуста розповів про перспективи створення сімейних ферм та кооперативів по заготівлі і збуту сільськогосподарської продукції на Хмельниччині.
Доброго дня, пане Міністре! Так трапилося в моєму житті, що потребую звернутися до адвоката за консультацією. Я сирота, працюю, але отримую мінімальну зарплату і платити за послуги адвоката не в змозі. Знайомі розповіли мені про те, що можна отримати державну безкоштовну правову допомогу. Розкажіть, будь ласка, що це і чи маю я право на таку допомогу?
Катерина Прибережна
8 липня Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, що надасть змогу усунути потенційну проблему перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та забезпечить ефективніший розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів високопосадовців.
Сьогодні Кабінет міністрів України прийняв рішення про виділення 70 млн грн на закупівлю обладнання для Центрів надання адміністративних послуг, яке дозволить їм видавати національні та закордонні паспорти, посвідчення водія та реєструвати авто.
Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.
Сьогодні т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко провів селекторну нараду з питань підготовки до жнив та проведення сівби озимих культур урожаю 2020 року.
У селекторі взяли участь голови райдержадміністрацій, заступники голів райдержадміністрації з питань АПК, начальники, спеціалісти управлінь (відділів) агропромислового розвитку РДА, керівники ХПП, керівники і спеціалісти сільгосппідприємств всіх форм власності, начальники галузевих служб АПК.
На Хмельниччині, як і в більшості регіонів України, розпочалась жнивна кампанія. Масове спалювання стерні та соломи після збору врожаю призводить до пожеж, знищення флори та фауни, надзвичайних ситуацій.
В рамках проекту «Твоя формула успіху» 4 липня 2019 року провідним фахівцем з профорієнтації Білогірської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Людмилою Мазур проведено семінар для молодих пошукачів роботи на тему «Молодь на ринку праці».
Після Революції гідності в українському суспільстві виникла нагальна потреба у реформуванні силових структур, зокрема і в реформуванні правоохоронної системи.
Центральна виборча комісія звертає увагу виборців, що у разі їхньої відсутності у день голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року за місцем свого проживання, вони можуть реалізувати право голосу, тимчасово змінивши місце голосування без зміни виборчої адреси.
У рамках проекту “Я маю право”, який реалізується фахівцями системи безоплатної правової допомоги та органів юстиції на території всієї України, працівники відділу «Білогірське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують.
1 липня 2019 року набирають чинності нові зміни у державні будівельні норми щодо проектування автостоянок і гаражів, які вводять можливість влаштовувати зручні перехоплюючі автостоянки на в’їзді до центру великих міст. Такі парковки користуються значною популярністю за кордоном, зокрема, у Європі, адже дозволяють зменшити кількість заторів на дорогах, вирішити проблему з нестачею парковок в містах, підвищити їх екологічний стан та налагодити рух транспорту в центрі.
В Україні запрацювала нова електронна послуга, що дозволяє зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».
Архівний відділ районної державної адміністрації реалізовує на території району державну політику в галузі діловодства та архівної справи.На виконання Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” відділ забезпечує формування , зберігання та використання документів Національного архівного фонду, що утворюються в діяльності підприємств,установ та організацій району.
Поліетиленові пакети – такі звичайні для побуту і такі руйнівні для довкілля. Весь світ уже усвідомив, якої шкоди вони завдають навколишньому середовищу. Це один з найпоширеніших видів пластикових відходів, що засмічує довкілля. Викинуті пакети зберігаються досить тривалий час і не піддаються біологічному розкладанню. Таким чином, вони утворюють стійке забруднення. Їх складно збирати – пакети розносяться вітром по вулицях, полях, лісах та водних об’єктах.
Станом на 24.06.2019 року сільськогосподарськими підприємствами посіяно 5400 га ранніх ярих зернових, з яких 400 - пшениця, 4100 1 ячмінь, 700 - горох, та доглянуто, згідно технологічних вимог - 8459 га озимих, з яких 7553 га пшениця, 305 - жито, 601 - ячмінь. Всього до збору - 13224 га ранніх зернових. Також на «перші жнива» припадає 6397 га ріпаку, з якого 5390 га озимого та 1007 га ярого (кользи).