Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Усе вдається там, де є спільна зацікавленість та відповідальність
Усе вдається там, де є спільна зацікавленість та відповідальність

Поділитися новиною:

Усе вдається там, де є спільна зацікавленість та відповідальність

З метою покращення рівня обслуговування в освітніх, медичних та закладах соціальної сфери Білогірщини, органи місцевої виконавчої влади прикладають багато зусиль щодо залучення коштів на об’єкти будівництва. Але чи вчасно ці кошти освоюються? Що вдалося зробити на даний час? Які проблеми виникають в реалізації задуманого? Які проекти втілюються першочергово? Відповіді на ці питання ми намагалися дізнатися спілкуючись з першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Кирилюком.

Володимире Володимировичу, перебуваючи на цій посаді, ви відповідаєте за будівництво в нашому районі, скажіть будь-ласка, що вдалося зробити за цей рік?

 

Перш за все хочу сказати, що в цьому році нам вдалося вирішити дві давніх проблеми райцентру. В лютому нарешті було здано в експлуатацію дев’ятиквартирний житловий будинок, в якому поселяться сім’ї лікарів районної центральної лікарні. А у вересні завдяки залученню коштів з Державного фонду регіонального розвитку введено в дію першу чергу очисних споруд в смт. Білогір’я.

Фінансування вищезгаданих об’єктів стало можливим за плідної співпраці всіх гілок місцевої влади та за активної підтримки депутатів обласної ради С. П. Іващука та В. О. Прокопчука, яким вдалось залучити необхідні району кошти з обласного бюджету.

Тривають роботи з капітального ремонту котельні та системи опалення Юровецької загальноосвітньої школи. На даний час завершено внутрішні роботи. На завершальній стадії знаходиться монтаж зовнішньої мережі теплотраси.

В цьому році плануємо завершити й капітальний ремонт даху пральні та котельні Білогірської ЦРЛ.

Які проекти соціально-економічного розвитку в районі планується ще втілити за рахунок коштів державного бюджету?

В 2016 році за сприяння облдержадміністрації, народного депутата України А. В. Шиньковича та депутатів обласної ради районному бюджету виділено субвенцію з державного бюджету в сумі 2 213,0 тис. гривень на три об’єкти соціально-економічного розвитку, а це: капітальний ремонт Ямпільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (1500,0 тис. грн.), ремонт даху загальноосвітньої школи в селі Семенів (463,0 тис.грн) та капітальний ремонт дитячого садка «Вишенька» в с. Довгалівка (250,0 тис. грн.).

Однак, при освоєнні коштів виникли певні труднощі. Кошти були виділені згідно постанови Уряду, в якій було допущено певні неточності в назвах об’єктів, в наслідок чого бюджетні установи не могли використати кошти. За сприяння обласного керівництва райдержадміністрацією було направлено листи до Кабінету Міністрів щодо внесення змін до згаданого нормативного акту. Неточності вдалося виправити, й на даний час на всі три об’єкти вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, а по об’єкту в смт. Ямпіль вже розпочато монтажні роботи.

Оскільки, історично та географічно склалося так, що район у нас аграрний, й переважна частина його населення мешкає в сільській місцевості, саме тому необхідно звертати увагу на соціально-економічний та культурний розвиток сіл району. Ці питання завжди перебувають на особистому контролі керівництва райдержадміністрації та районної ради. Так у 2016 році з районного бюджету було виділено кошти на капітальний ремонт даху клубу в с. Вільшаниця, встановлення системи опалення в приміщенні середньої школи, що в селі Велика Боровиця.

Районним бюджетом було взято на співфінансування проект з капітального ремонту приміщення Ставищанської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Як Ви знаєте північна частина території Білогірщини входить до 30-ти кілометрової зони Хмельницької АЕС, ми маємо певні преференції в плані соціально-економічного розвитку цієї території? Що маємо насправді? Чи підтримують атомники Білогірщину?

Так безперечно, в цьому році наш район отримав субвенцію з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької АЕС. Враховуючи те, що в разі зволікання із освоєнням коштів, район міг їх втратити, керівництво адміністрації вжило необхідних заходів щодо підготовки проектів на втілення яких можна було б ці кошти освоїти. Завдяки співпраці із Йосиповецьким сільським головою Н. Д.  Мінькевич нами було розроблено проектно-кошторисну документацію на об’єкти – це капітальний ремонт дитячого садочка «Джерельце», кошторисна вартість якого становить 299,4 тис. гривень  та капітальний ремонт приміщення фельшерсько-акушерського пункту кошторисною вартістю 110, 2 тис. гривень в селі Йосипівці. Приємно, що розробник проектно-которисної документації ФОП Кривий С. В. пішов на зустріч сільській раді та виготовив необхідні документи значно дешевше, що дозволило зменшити витрати на об’єкти.

Допомогла нам у вирішенні питання й облдержадміністрація, за сприяння керівництва якої нам надійшли додаткові суми неосвоєних коштів з інших районів області.

 Маємо надію, що згадані проекти пройдуть погодження робочої групи Мінрегіонбуду після чого зможемо розпочати освоєння коштів.

Отже співпраця з представниками місцевого самоврядування є?

Звичайно, адже кожен сільський голова в першу чергу повинен вболівати за своє село та його жителів. До прикладу, налагоджено співпрацю між Денисівською сільською радою та відділом освіти, молоді та спорту адміністрації щодо виділення коштів 50 тис. грн. на заміну вікон та дверей в приміщенні загальноосвітньої школи. 20 тис. гривень  виділено із районного бюджету. Окрім того плануємо залучити ще близько 200 тис гривень на ремонт системи опалення в даному навчальному закладі.

Хочеться також відзначити й всі сільські ради району, керівники яких завжди готові до співпраці на благо громади.

Володимире Володимировичу, на сьогоднішній час в районі гостро постало питання  добудови приміщення Залузької загальноосвітньої школи. Прокоментуйте будь-ласка ситуацію.

Дійсно, це питання є дуже гострим для краю. На сьогоднішній час райдержадміністрацією та районною радою прийнято рішення щодо подальшої добудови приміщення школи в селі Залужжя за кошти Державного фонду регіонального розвитку. В зв’язку з цим було проведено коригування проектно-кошторисної документації у відповідності до нинішніх цін.

Втілення цього проекту дасть змогу побудувати  сучасний навчальний заклад з відповідною матеріально-технічною базою та належним рівнем надання освітніх послуг. В першу чергу нова школа прийме на навчання дітей з Залужжя, Корниці та Вікнин.

Як знаємо Верховною Радою України було прийнято закон за яким школи в сільській місцевості, де кількість учнів є меншою за 25 чоловік будуть визнаватися малокомплектними, а їх подальше фінансування буде здійснюватися за рахунок на місцевих бюджетів або батьківських комітетів.

Хочу запевнити, що малокомплектність сільських шкіл є болючою проблемою не тільки нашого району, а й усієї України. Тим паче, що з кожним роком кількість учнів школах скорочується, тому й не дивно, що чимало навчальних закладів стали напівпорожніми. Найгостріше проблема малокомплектності проявляється у віддалених селах, де класи можуть налічувати від одного до чотирьох учнів.

Тому добудова Залузької школи може стати вирішенням проблеми не лише для нашого району, а й для сусідніх районів, наприклад с. Двірець Ізяславського району, яке фактично є сусідом Залужжя.  

Роботи завжди є багато, каже Володимир Кирилюк, залучені кошти необхідно грамотно та ефективно використати. А це можливо лише за плідної співпраці районної державної адміністрації, депутатів обласної та районної ради, словом всіх тих, кому не байдужа Білогірщина. Адже всі справи, що робляться ними зараз спрямовані на розвиток району та добробут його жителів.

 

За матеріалами районної газети "Життя і слово"

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/999 | Переглядів: 111Дата публікації: 09:37 25.10.2016