Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Складний вибір професії очікує випускників шкіл району
Складний вибір професії очікує випускників шкіл району

Поділитися новиною:

Складний вибір професії очікує випускників шкіл району

7 жовтня відбувся ярмарок професій "Моя професія - моє майбутнє"

«Якщо ви вдало виберете професію і вкладете в неї душу, то щастя саме вас знайде», – цей мудрий вислів Ушинського був, залишається і, напевно, буде актуальним в будь-який час. Кожна молода людина в своєму житті постає перед складним вибором, чим вона буде займатись, чим зароблятиме собі на життя, тобто, яку професію обере. І від того, наскільки правильним, виваженим і усвідомленим буде цей вибір, залежить подальше життя людини. Коли цей вибір буде вдалим, – то робота буде приносити людині радість, задоволення та матеріальне благополуччя, така людина буде мати заслужений авторитет серед колег  та інших людей, тобто досягне в житті успіху» , - такими словами розпочала сьогоднішній «ярмарок» професій директор районного центру зайнятості Лариса Тищук.  

Саме для того, щоб допомогти випускникам шкіл вірно обрати дорогу в житті, районний центр зайнятості традиційно щороку проводить ярмарок професій, який відвідують учні 9-11 класів шкіл району та представники вищих та професійно-технічних навчальних закладів області.

  В програмі заходу була презентація навчальних закладів різних типів Хмельницької  області,  робота  мобільних консультаційних пунктів та надання індивідуальних консультацій представниками навчальних закладів, профдіагностичне обстеження учнів випускних класів на предмет визначення їхніх професійних інтересів, здібностей, нахилів до різних видів трудової діяльності.

У своєму виступі Лариса Тищук , зазначила, що цей захід має на меті привернути увагу широких верств громадськості до проблеми професійного самовизначення старшокласників, розкрити творчий потенціал обдарованої молоді та сприяти його розвиткові. А ще – підвищити рівень знань школярів про основні тенденції на сучасному ринку праці та актуальні професії чи спеціальності.

Звичайно, більшість із старшокласників уже визначилися, де навчатися, за якою спеціальністю чи професією або де розпочати свою трудову діяльність. Але для того, щоб це стало реальністю, треба ще і ще раз звірити орієнтири зі своїми можливостями, інтересами та уподобаннями, обсягом отриманих у школі чи в іншому начальному закладі знань. А для тих, хто ще не визначився, чи вагається,  цей захід стане корисним.

На ярмарку виступили заступник голови райдержадміністрації Віктор Гребенюк, голова районної ради Василь Мельник, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту РДА Наталія Соколюк, представники роботодавців.

Методисти учбових закладів розповіли старшокласникам про структурні підрозділи учбових закладів, напрями і спеціальності, по яких проводиться підготовка фахівців. Учні були ознайомлені з учбовим процесом, який відображає  прогресивні тенденції сучасної освіти з використанням новітніх інформаційних технологій, спрямованих на оволодіння професією і формування особи.

Також методисти учбових закладів розповідали учням про забезпеченість гуртожитками, умови проживання в них, організацію дозвілля студентів, умови для занять фізичною культурою та спортом, запрошували учнів відвідати дні відкритих дверей навчальних закладів, бо, як каже народна мудрість: краще один раз самому побачити, аніж сто разів почути.

Фахівці служби зайнятості надали присутнім інформацію про стан ринку праці, орієнтували на отримання професій, які мають попит. Перед старшокласниками стоїть нелегке і дуже відповідальне завдання: зробити вибір професії, від якого залежить їхнє подальше життя. Тому хочеться побажати їм обрати професію до душі і стати справжніми професіоналами своєї справи.

 

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/965 | Переглядів: 176Дата публікації: 14:07 07.10.2016