Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Проведено чергове засідання Громадської ради
Проведено чергове засідання Громадської ради

Поділитися новиною:

Проведено чергове засідання Громадської ради

15 вересня в приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання громадської ради при Білогірській РДА. На заході були присутні члени громадської ради, голова райдержадміністрації Роман Муляр, керівник апарату адміністрації Юлія Панасюк, представники районної газети «Життя і слово».

На початку засідання голова громадської ради Іван Кадук зробив певний аналіз тих питань, що розглядалися на попередніх засіданнях, зокрема це питання про ремонт пішохідної доріжки до автостанції в райцентрі, облагородження зони відпочинку «Голубі озера», моніторингу стану джерел прісної води в районі, тощо.

Перше питання про  організацію проведення обстеження умов проживання сімей військовослужбовців-учасників АТО було вирішено перенести на наступне засідання громадської ради оскільки його підготовка потребує значно більше часу.

Далі було розглянуто питання організації проведення умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, інвалідів та громадян похилого віку. З даного приводу  виступила директор районного територіального центру надання соціальних послуг Зоя Басок. Вона повідомила, що на сьогоднішній день на території району проживає 26 інвалідів війни, які брали участь в бойових діях, із них 6 прикуті до ліжка, учасників бойових дій 108 чол., членів сімей загиблих 71, учасників війни 936, дітей війни 2311.

А всього на території Білогірського району станом на 1.09.2016р. проживає 8381 осіб похилого віку.

Держава незважаючи на усі труднощі завжди дбала і дбає про ветеранів, робить усе щоб вони  відчували себе соціально захищеними, шанованими людьми.

Державна політика щодо соціального захисту ветеранів війни спрямована на максимально можливу реалізацію їм пільг та гарантій що передбачені законами України.

Одним із напрямів роботи по соціальному захисту ветеранів війни є надання соціальних послуг.

Територіальним центром нат сьогоднішній день надано послуг 522 учасникам війни, 44 інвалідам війни, 624 дітям війни, 551 особа старша 80 років.

В процесі підготовки до відзначення в районі Дня людей похилого віку було проведено додаткове обстеження матеріально-побутових умов проживання 520 ветеранів війни. За його результатами територіальним центром взято на обслуговування всіх потребуючих. В залежності від стану здоров’я та потреб, соціальні робітники допомагають ветеранам та інвалідам у придбанні продуктів, приготуванні їжі, виклику лікаря, пранні білизни, прибиранні житла. Оплаті комунальних платежів, доставці палива, обробітку земельної ділянки, та багато інших послуг.

В результаті перевірки було виявлено дві особи похилого віку, одна з яких є інвалідом ІІ групи проживають в неприпустимих умовах і їм необхідна допомога громади. У зв’язку з цим членами громадської ради було прийнято рішення рекомендувати виконавчим комітетам Білогірської селищної та Ставищанської сільської рад вжити заходів щодо допомоги згаданим громадянам.

Також під час обговорення питань було обговорено заходи з підготовки до відзначення в районі Дня людей похилого віку.   

Останнім але не менш важливим в порядку денному було питання про розвиток донорства в районі. З даного приводу виступила районної громадської благодійної організації Товариства Червого Хреста Марія Марчук. У своєму виступі вона повідомила присутніх про те, що донором може стати кожний громадянин України, якому виповнилося 18 років та який пройшов необхідне медичне обстеження, за умови відсутності протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України. В свою чергу держава забезпечує донора двома вихідними днями, безкоштовним сніданком та обідом або еквівалентною грошовою винагородою. Безпосередньо перед здачею крові донор абсолютно безкоштовно проходить медичне обстеження.

Також законом України передбачено присвоєння донору статусу “Почесного донора України”, якщо він безоплатно здасть кров у кількості 40 разових максимальних доз, незалежно від періодів часу між здачею крові. Такі особи отримують відповідне посвідчення і їм вручається нагрудний знак “Почесний донор України” в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Щодо цього питання пролунало багато висловлювань та пропозицій членів ради щодо розвитку донорства в районі, зокрема щодо популяризації донорства в школах, на підприємствах та організаціях, та серед жителів краю. До даної роботи громадська рада рекомендувала залучити засоби масової інформації та громадських активістів.

На завершення засідання члени громадської ради розглянули ряд організаційних питань, щодо підготовки до наступного засідання.

 

Альбом: Проведено чергове засідання Громадської ради Альбом: Проведено чергове засідання Громадської ради Альбом: Проведено чергове засідання Громадської ради
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/907 | Переглядів: 154Дата публікації: 15:59 15.09.2016