Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Під урожай наступного року заплановано посіяти 231 тис. га озимих зернових культур
Під урожай наступного року заплановано посіяти 231 тис. га озимих зернових культур

Поділитися новиною:

Під урожай наступного року заплановано посіяти 231 тис. га озимих зернових культур

14 вересня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка проведено семінар-нараду з питань стратегії посіву озимих зернових культур урожаю 2017 року з керівниками райдержадміністрацій та міст обласного значення. В селекторі взяв участь й перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Кирилюк.

На початку наради Володимир Ілліч підвів підсумки збирання ранніх зернових культур.

Так, озиму пшеницю зібрано з площі 230 тис. га при урожайності 56,6 ц/га., що на рівні минулого року. Озимого жита з кожного гектара отримали по 51 центнери (+13 ц/га до 2015 р), озимого ячменю – майже по 46ц/га.

Станом на 13 вересня в області намолочено 2 млн. тонн зерна при урожайності 52,8 ц/га.  Повністю завершено збирання ранніх зернових  культур та гречки. Продовжується збирання  зернової  кукурудзи.

Хлібороби Хмельниччини намолотили понад 1,9 млн. тонн зерна ранніх зернових культур (+240тис. тонн до 2015р.) при середній урожайності   53,6 ц/га – що є другим показником в державі. Особливо сьогодні хочу відмітити хліборобів Волочиського, Красилівського, Новоушицького, Теофіпольського районів, де кожен гектар посіву ранніх зернових культур дав понад 57 ц/га, а найвищу урожайність – 64 ц/га отримали агроформування  Шепетівського  району.

Приємно відзначити, що валові збори зерна понад 100 тис.тонн зібрали у 9 районах області.

Окремо посадовець відмітив господарства, які завершили збирання ранніх зернових та зернобобових культур в 2016 році з високою врожайністю. Це ФГ «Династія» Старокостянтинівського  району, де озимої пшениці з площі 250 га зібрали по 94 центнерів з гектара. У ТОВ НВА «Перлина Поділля» Білогірського району з площі 1018 га озимої пшениці намолотили 8,5 тис. тонн при середній урожайності – 84 ц/га. Хлібороби ПП «Вигода» Волочиського району  зібрали озиму пшеницю з площі 810  га при урожайності 89 ц/га.

Аналізуючи результати сільськогосподарських робіт, слід відмітити, що хлібороби області вже розпочали закладати фундамент під урожай 2017 року. В області вже посіяно понад 69 тис. га озимого ріпаку це 105% до запланованого. Найбільші площі озимого ріпаку – понад 6 тис. га – посіяно у господарствах Ярмолинецького і Новоушицького районів. Більше 5 тис. га ця культура займає у  Ізяславському, Кам’янець – Подільському, Летичівському, Полонському районах.

Відтак, під урожай наступного року буде посіяно 231 тис. га озимих зернових культур, в тому числі 208 тис. га озимої пшениці. Ці показники на 29 тис. га менші минулорічних. На сьогоднішній день в окремих районах вже розпочалася сівба озимих зернових, які висіяні на площі 4,5 тис. га, зокрема озимої пшениці посіяно 3,9 тис. га, озимого жита – 0,6 тис.га.

На даний час у господарствах області ведуться роботи по підготовці ґрунту під посів озимих культур. Вже підготовлено 260 тис.га, що становить 88% до прогнозованої площі посіву.

У ході наради озвучено одні з ключових заходів, які потрібно забезпечити до посіву озимих зернових культур, а саме: підготувати матеріально-технічну базу, зокрема забезпеченість насінням високих генерацій, придбання мінеральних добрив, засобів захисту рослин, пального,  ремонт ґрунтообробної та посівної техніки, автомобільного транспорту має бути завершений у найкоротші терміни.

Також Володимир Кальніченко наголосив, що до 5 жовтня потрібно здійснити сівбу озимих зернових культур.

“Посів озимих культур є основним та завершальним етапом закладання фундаменту  урожаю наступного року, який вимагає серйозного підходу до цієї роботи керівників та спеціалістів усіх рівнів. Ця робота повинна бути під постійним контролем”, – сказав посадовець.

За даними гідрометцентру в області впродовж вересня залишиться спекотна, суха погода, нічна температура сягатиме 7-12, денна – 18-23. Лише 17-18 вересня у нічний час можливі невеликі опади у вигляді дощу у південно-східних частинах області.

У зв’язку з такими кліматичними умовами в області спостерігається зменшення рівня ґрунтових вод та сухість ґрунту, що створює складні умови для здійснення посіву озимих культур.

“У цьогорічний спекотний період важливим є збереження води на водних об’єктах області та недопущення спуску води у орендованих водоймах для вилову риб, що є одним із головних чинників, який забезпечить утримання рівня підземних вод”, – додав Володимир Ілліч під час наради.

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/904 | Переглядів: 178Дата публікації: 08:20 15.09.2016