Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я
Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір\

Поділитися новиною:

Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я

8 вересня в райцентрі трапилася приємна подія, відбулося відкриття першої черги очисних споруд, яків очищуватимуть каналізаційні стоки районного центру.

До нинішнього часу в Білогір’ї стічні води, які надходили від житлового сектору та інших об’єктів соціальної інфраструктури селища, перекачувалися в балку за межами населеного пункту каналізаційно-насосною станцією, а далі через примітивне очищення потрапляли до річки Горинь. В подальшому через аварійність напірного каналізаційного колектора вони почали попадати в річки по системі дренажних каналів Білогір’я. А це призводило до забруднення землі, повітря та ґрунтових вод.

В 2000 році була виготовлена проектна документація на нові очисні споруди і в 2001 році розпочато будівництво. За рахунок коштів державного бюджету були проведені земельні роботи і закуплено обладнання. Але у зв’язку з відсутністю подальшого фінансування роботи були призупинені майже на десять років.

В 2012 році з державного бюджету було виділено незначну частину коштів 121,26 тис.грн., на які були влаштовані фундаменти, частково проведено монтаж ємності для стоків.

Новий поштовх будівництво отримало 2015 року, коли  Кабінетом Міністрів України були виділені кошти з Державного фонду регіонального розвитку на завершення будівництва першої черги очисних споруд. Було передбачено 3,8 млн.грн. і 675 тис.грн. з місцевого бюджету.

В процесі будівництва було замінено також застарілу технологію очистки стічних вод і проведено коригування проекту на нову сучаснішу систему очистки КУБО. Фактично будівництво було профінансовано в 2015 році за рахунок державного бюджету 3,12 млн.грн. і місцевого 0,37 млн.грн. ще 0,2 млн.грн. передбачено у 2016 році на погашення кредиторської заборгованості.

І ось будівельні роботи завершені і очисні споруди почали працювати.

Відкрити комплекс, а заодно й привітати жителів райцентру із такою приємною подією завітали: голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, голова райдержадміністрації Роман Муляр, депутат обласної ради Сергій Іващук та секретар Білогірської селищної ради Віктор Поліщук. Всі вони звернулися до присутніх зі словами вітань. Зокрема голова ОДА сказав, що введення комплексу в дію позитивно позначиться на екологічному стані річки Горинь та прилеглих територій. Із пуском очисних споруд  відійде в минуле проблема, яку не вдавалося вирішити роками, - зазначив Олександр Корнійчук.

Роман Муляр в свою чергу висловив слова подяки всім тим хто брав участь в розробці проекту, будівництві об’єкту: «Користуючись нагодою від імені жителів району, мешканців райцентру та від себе особисто хочу висловити слова подяки: керівництву обласної державної адміністрації, обласної ради за розуміння та підтримку у вирішенні цього складного завдання, управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації, відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації та Білогірській селищній раді, які працювали над втіленням проекту в життя, а також ТОВ «Універсалбуд» з міста Нетішин, яке виступило підрядником проекту, а його працівники вміло та якісно виконали всі будівельні роботи.»

Також голова райдержадміністрації висловив надію, що за підтримки керівництва області вдасться побудувати другу чергу очисних, яка буде включати ще будівництво додаткових ємкостей  для відведення стоків з центральної районної лікарні.

Після цього Олександр Корнійчук разом з Романом Муляром та Сергієм Іващуком перерізав символічну червону стрічку та ознайомився з роботою комплексу.

Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я Альбом: Голова облдержадміністрації О. Корнійчук взяв участь у відкритті очисних споруд в смт. Білогір'я
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/891 | Переглядів: 322Дата публікації: 16:26 08.09.2016