Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Коли в село приходить свято
Коли в село приходить свято

Поділитися новиною:

Коли в село приходить свято

На урочистості з нагоди 335 –ї річниці з часу першої писемної згадки про мальовниче подільське село Ставищани, які співпали з великим релігійним святом Успінням Пресвятої Богородиці, біля сільського клубу зібралося чимало людей. Сюди зійшлися та з‘їхалися ті, для кого Ставищани — мала батьківщина, а також шанувальники цього населеного пункту, його культурної спадщини.

Історія села  - то наразі велика загадка, до якої треба ще знайти ключ. Ніхто й достеменно не пам’ятає звідки пішла саме така назва й чому село тричі перейменовували. Адже, якщо вірити дослідникам, то давня назва села — Уніїв, до 1945 року воно називалося Войнегове. Село було центром Уніївської волості Острозького повіту Волинської губернії.

         Село це згадується в письмовому акті від 1681 року. Це був купчий документ, оформлений Андрієм Ліщинським.

         Історики стрверджуюють, що в ті далекі часи в Уніїві знаходилось волосне управління і фельдшер. Дворів було 81, де проживало 669 душ православних, 43 душі римо-католиків та 8 душ євреїв. Власником земель і невеличкого ставу був поміщик С. П. Малиновський.

         Для тих, хто вперше завітає на гостину до Ставищан, цікаво буде побувати в маєтку графів Левандовських, де наразі розмістився місцевий медзаклад. Старовиною дихають й стіни у приміщенні початкової школи. А в південній околиці села є городище.

         Однак на святі більше уваги приділяють не славному минулому Ставищан, а сьогоденню, особливо, людям, котрі його творять. Тож не дивно, що в адресу сільських жителів лунає так багато щедрих та теплих слів вітань від Сергія Козловського, якому односельчани довірили на минулих виборах стати біля керма громади, та Володимира Матвійця, голови фермерського господарства «Вільний селянин». Місцеві лідери усім присутнім побажали гарної долі, добра та достатку, мирного неба.

         На святі добрим словом згадували всіх попередніх голів, працівників освіти, медицини, культури та соціальної сфери, а також сільгоспвиробників, підприємців, перевізників, які допомагають громаді. Не залишилися поза увагою довгожителі, наймолодші жителі села, іменинники, багатодітні матері, працівники відділення зв’язку та інші поважні люди. Для них у дарунок аматори художньої самодіяльності підготували прекрасний концерт.

         Високо у небо злітали пісні у виконанні вокального ансамблю «Горлиця», дзвінко виспівувала юна зірочка Діана Кравчук. А ще були музичні вітання від гостей з райцентру.

         – Аби свято надовго запам’яталося людям, хотілося зробити концертну програму яскравою, – розповідає завідувач клубом Юлія Дрогайцева. – Це вдалося завдяки підтримці прекрасних творчих людей. Величезне спасибі для Олени Василівни Зубок, котра завжди приходить на допомогу в організації будь-яких заходів. Прекрасні світлі емоції подарувала для нас й солістка Оксана Писаренко. За технічну підтримку спасибі Петру Ярименчику. До –речі, його дует з Леонідом Іванцовим підіймає козацький дух наших предків, котрі мешкали на цій, Богом даній нам, землі.

         Й хоча головним організатором дійства виступила саме завідуюча клубом Юлія Дрогайцева, вона зазначає, що без підтримки сільського голови С.Козловського, а також меценатів та благодійників В.П.Матвійця, голови ФГ «Вільний селянин», та А.В.Пілика, А.В.Валігури, представників ТОВ «Мрія Агрохолдинг» захід навряд чи пройшов би на такому високу рівні. Подарунком від меценатів став  святковий фуршетний стіл, де традиційними українськими смаколиками могли частуватися усі присутні на святі.

         Саме свято вирувало допізна. Звучали музика, пісні, виступали місцеві та запрошені аматори сцени. А закінчилося дійство безкоштовною дискотекою.

         Ось такі, належно організовані заходи, є гарним прикладом того, яку важливу роль відіграє заклад культури та клубний працівник в житті сільської громади.

         А.Дзицюк, завідувач сектору культури та релігій райдержадміністрації

        

Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/866 | Переглядів: 181Дата публікації: 14:19 30.08.2016