Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Моя Україна – єдина та вільна
Моя Україна – єдина та вільна

Поділитися новиною:

Моя Україна – єдина та вільна

Грандіозне за своєю маштабністю дійство відбулося цими вихідними у Білогір’ї. Театралізоване дійство «Моя Україна – єдина і вільна» запам’ятається тисячами посмішок, масою позитивних щирих емоцій, своїм піднесенням та патріотичністю. Адже, захід, який розпочався з параду вишиванок, продовжився на районному стадіоні. Тут працювали дитячі каруселі та атракціони, була організована виставка сільськогосподарської продукції, де зокрема власні досягнення продемонстрував Білогірський . а який розмай виробів представлений там, де було організоване містечко майстрів, де головними експонатами були Гончарські вироби отця Івана Хавруся, ляльки –мотанки Ірини Родіонової, канзаші Ірини Никитюк.

Гостей зустрічали в українській хаті, яка була розгорнута під відкритим небом, справжні господарі, створені із звичайних гарбуз. По – сусідськи там вжилися й ляльки діда та баби, виготовлені працівниками районної централізованої бібліотечної системи на чолі з директором Галиною Мартинюк. Тут же усіх бажаючих частували справжнім українським борщем та юшкою. А зовсім поряд працювала «польова» кухня, де можна було скуштувати каші, яка також є традиційною козацькою стравою.

Поряд розкинулося велике наметове містечко, організоване сільськими та селищними радами. Сміх і радісні привітання один одному, круговерть вишивок, картин, виробів з бісеру, соломи та дерева. Диву – дивуєшся, який талановитий білогірський люд. Привітні господині запрошують усіх на гостину, аби показати – продемонструвати кращі з кращих вироби декоративно-прикладного мистецтва. В свою чергу очільники громад презентують кожний свою сільську раду. Вслуховуючись у розповідь, стає зрозуміло до святкування 25 –річниці незалежності України готувалися з усією відповідальністю. Тут варто пригадати, що теренами району півроку, бо розпочався 19 лютого у Квітневому, а закінчився 19 серпня у Коритному, крокував районний фестиваль «Хай квітне щаслива моя Україна. Найкраща, безцінна, кохана земля», де естафетною ластівкою від села до села передавалося полотно, на якому вишивалася карта району. Цей унікальний мистецький витвір був презентований Василем Мельником, головою районної ради, та Анжелою Дзицюк, завідуючою сектором культури та релігій Білогірської РДА, на головній сцені. Й хоча фестиваль завершився, він виконав свою головну місію - зближення, взаємного збагачення, спадковості та безперервності традицій між поколіннями, патріотичне виховання, консолідацію нації в ім’я незалежності, свободи та миру в країні. Під час фестивалю білогірчани довели, що ми неординарна частинка України, що ми єдина, неподільна громада, міцна родина, об’єднана любов’ю до Батьківщини, котра зараз єдиною командою працює заради того, аби Україна майбутнього – була країною свободи, демократії, процвітання та достатку.

Були й традиційні офіційні урочистості, присвячені 25 –річчю незалежності України, де краян та гостей району привітали перші особи Білогірщини Василь Мельник, голова районної ради, та Володимир Кирилюк, перший заступник голови Білогірської райдержадміністрації.

У ці прекрасні серпневі сонцедайні дні свій поважний ювілей святкує й селище Білогір’я. Ювіляру виповнюється 575 років. Багата та славна історія в містечка, котре сьогодні має сучасне про європейське обличчя. Отож, не забули на святі згадати й про цю дату. Односельчан щиро вітав Анатолій Денисюк, голова Білогірської селищної ради. Під час свого виступу Анатолій Іванович відзначив пам’ятними подарунками людей, котрі на протязі багатьох років творили та творять історію селища.

На завершення свята залишили родзинку, а саме регіональний фольклорний фестиваль «Білогірські забави», який був започаткований в районі ще у далекому 2002 році й став візиткою краю білих гір.      Основна мета проведення фольклорного свята це - популяризація народної пісні, практичне знайомство з джерелами автентичного фольклору, широке залучення населення, особливо молоді, до участі в народній творчості. Цього разу за задумом режисера Миколи Хоменка програма «Забав» була побудована таким чином, аби відобразити обрядовість українців за порами року. Традиційно, що у центрі дійства народний аматорський фольклорний гурт «Забава», який й є основним зберігачем місцевого фольклору.

Вирувало, сміялося, підносилося до небес дійство з кожною піснею, з кожним словом, з кожним танцем. Адже, концертна програма включала в себе сорок дев’ять номерів, підготовлених кращими аматорськими колективами та солістами району. Були й гарні музичні вітання від фольклорного колективу із Темногаєць Шимського району та народного гурту  «Веселий ярмарок» Волочиського районного будинку культури. Звісно бурхливими аплодисментами вітали учасників зразкових дитячих танцювальних колективів «Барви Поділля» та «Перлина»

 

 

Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна Альбом: Моя Україна – єдина та вільна
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/847 | Переглядів: 381Дата публікації: 11:24 22.08.2016