Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад
Відбулася зустріч щодо добровільного об\

Поділитися новиною:

Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад

8 серпня 2016 року голова райдержадміністрації Роман Муляр взяв участь у засіданні щодо добровільного об’єднання громад потенційної Білогрської ОТГ. Участь у засіданні взяли: голова районнної ради Василь Мельник, голови та секретарі сільських та селищних рад, голова Білогірської селищної ради Анатолій Денисюк, експерти з юридичних та бюджетних питань регіонального офісу реформ Інна Білик та Дмитро Василенко, а також виконавчий директор Хмельницького РВ АМУ Петро Каленюк.

На початку засідання присутні у залі спілкувалися з головою РДА Романом Муляром, який зазначив, що на сьогоднішній день майбутня об’єднана громада не лише виграє в економічному та соціальному розвитку, а буде мати вагомий стимул для залучення інвесторів на свою територію, створення нових робочих місць та реалізації вагомих проектів. Метою даної реформи є покращення життя населення, а також створення самодостатніх громад, які зможуть забезпечити належний рівень соціально-економічного розвитку своєї території. Для тих громад, які об’єднаються, з Державного фонду регіонального розвитку передбачена фінансова допомога на розвиток інфраструктури, - наголосив очільник краю.

Петро Каленюк розповів присутнім про ті позитивні зрушення, які відбуваються у вже створених громадах області. Нагадаємо, що на Хмельниччині вже створено 22 ОТГ, які розвиваються та мають певні напрацювання.

 У рамках зустрічі учасники активно обговорювали питання послідовності дій у справі об’єднання територіальних громад, проведення цієї процедури на території району, а також висловлювали свої побажання після об’єднання.

Особливу увагу було звернуто на питання становища «слабких» у фінансовому відношенні громад, яким не надійшли пропозиції для обєднання від більш спроможних громад. З цього приводу Дмитро Василенко зазначив, що такі громади повинні бути об’єднані з більш сильними в будь-якому разі, оскільки територія створеної ОТГ буде розвиватися рівномірно, що в свою чергу зробить її привабливішою для інвесторів.

В свою чергу експерт з бюджетних питань регіонального офісу реформ Інна Білик розповіла присутнім про законодавчу та позитивну економічну сторону реформи децентралізації. Також вона повідомила, для того, щоб уникнути неспроможних громад необхідно об’єднуватись за перспективним планом формування території громад.

 

Альбом: Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад Альбом: Відбулася зустріч щодо добровільного об'єднання територіальних громад
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/813 | Переглядів: 258Дата публікації: 15:19 08.08.2016