Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Питання внутрішньопереміщених осіб обговорювалися під час робочої зустрічі в районному центрі зайнятості
Питання внутрішньопереміщених осіб обговорювалися під час робочої зустрічі в районному центрі зайнятості

Поділитися новиною:

Питання внутрішньопереміщених осіб обговорювалися під час робочої зустрічі в районному центрі зайнятості

3 серпня в Білогірському районному центрі зайнятості відбулась робоча зустріч радника з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики у Хмельницькій області Олег Майданюка та представника Вінницької міської громадської організації «Вінницька правозахисна група» Романа Рачка із внутрішньо переміщеними особами, що перебувають нині на території Білогірського району.

У 2014 році,вперше за історію незалежності, Україна стикнулась з проблемою внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

 Причиною вимушеного переселення населення України на безпечні для життя території всередині країни стали насильна та протиправна анексія Російською Федерацією автономної республіки Крим та міста Севастополь( у лютому - березні 2014 року) та агресія Російської Федерації на Сході України, що почалась у липні 2014 року.

Зважаючи на довготривалість  та незавершеність збройного конфлікту на Сході України, непереривно зростаючу кількість ВПО, держава не є спроможною самотужки, без допомоги міжнародних гуманітарних організацій та відповідних європейських структур, оперативно реагувати на потреби ВПО, зокрема на доступ  переселенців до безпечних територій всередині країни, доступ до житла, доступ до комплексу соціальних та юридичних послуг.

3 серпня в Білогірському районному центрі зайнятості відбулась робоча зустріч радника з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики у Хмельницькій області Олег Майданюка та  представника Вінницької міської громадської організації «Вінницька правозахисна група» Романа Рачка із внутрішньо переміщеними особами, що перебувають нині на території Білогірського району. В заході також взяли участь начальник управління соціального захисту населення РДА Наталія Кашперук та спеціалісти управління.

Під час зустрічі говорили про порядок оформлення іди дачі необхідних документів внутрішньо переміщеним особам, а також про те, як оформити, відновити соціальні виплати, тощо.

Довідково: Вінницька міська громадська організація «Вінницька правозахисна група»(ВПГ), з червня 2015 року по теперішній час, надає безперервну безкоштовну юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалому від конфлікту населенню України.

Таку можливість організація отримала завдяки фінансовій підтримці Датської Ради у справах біженців в Україні,  Всеукраїнської благодійної фундації "Право на захист», Представництва Верховного Комісара ООН з питань біженців в Україні, Представництва Європейської Комісії в Україні.

Впродовж 2015 року 7 юристів Вінницької правозахисної групи надавали юридичну підтримку населенню Вінницької, Черкаської та Чернівецької областей. З лютого 2016 вказані послуги надаються 3- ома юристами ВПГ у Вінницькій, Черкаській та Луцькій областях. З червня 2016 року юристи ВПГ надають послуги ВПО, що мешкають на території Хмельницької області.

Переселенцям не потрібно «розшукувати» юристів задля реалізації свого права на отримання безоплатної юридичної підтримки: фахівці діють таким чином, аби «доставити» свої послуги тим, хто того потребує через організацію виїзних мобільних юридичних клінік в місця масового проживання ВПО.

Лише тісна співпраця юристів Вінницької правозахисної групи з відповідними органами державної влади та громадськими організаціями, що опікуються проблемами ВПО, надає можливість охопити послугами з безоплатної юридичної підтримки  якомога більшу кількість переселенців.

В перелік юридичних питань, з яких переселенці найчастіше звертаються за підтримкою, входять наступні:

-питання соціального захисту;

-питання спадщини;

-питання з прав дитини;

- питання з розлучень, виплати аліментів;

- питання з свободи пересування;

- питання з реалізації права на доступ до медичної допомоги;

- питання з оформлення документів( свідоцтва про народження, свідоцтва про смерть, паспорт, атестат, інші документи).

До уваги: Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою (переселенцем) та мешкаєте на території Вінницької, Черкаської та Хмельницької областей, ви можете отримати доступ до кваліфікованої та безкоштовної юридичної підтримки, зателефонувавши в робочі дні( Понеділок- П’ятниця, з 10:00 до 13:00  та з 14:00 до 17:00) за номерами:

 

м. Вінниця:                 (067) 9040972- Євген;

м. Черкаси:                 (097) 1432639- Катерина;

м. Хмельницький:      (097)2728242-Роман.

 

 

Альбом: Питання внутрішньопереміщених осіб обговорювалися під час робочої зустрічі в районному центрі зайнятості Альбом: Питання внутрішньопереміщених осіб обговорювалися під час робочої зустрічі в районному центрі зайнятості
Web-адреса: bgadmin.gov.ua/news/id/803 | Переглядів: 171Дата публікації: 15:50 03.08.2016